Tiesai nodod lietu pret trolejbusa vadītāju par mātes un meitas sabraukšanu

Lietu par pagājušā gadā notikušo avāriju Rīgā uz Čaka ielas, kurā trolejbuss sabrauca kādu sievieti un viņas meitu, otrdien Rīgas Autotransporta prokuratūras prokurors nosūtījis tiesai.

Prokuratūrā informēja, ka saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētā, vadot transportlīdzekli, tam tuvojoties regulējamai gājēju pārejai, nepievērsa pietiekamu uzmanību apkārtnei, brauca ar ātrumu, kas negarantēja kustības drošību konkrētā situācijā, savlaicīgi neieraudzīja, ka viņas braukšanas virzienā luksoforā deg sarkanais signāls un neapturēja trolejbusu pirms luksofora, bet turpināja kustību uz priekšu, kur nedeva ceļu divām gājējām.

Rezultātā abas gājējas tika notriektas uz gājēju pārejas. No gūtajām traumām abas gājējas mira.

Apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Saskaņā ar Krimināllikumu, sods par šādu pārkāpumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Ziņots, ka traģēdija notika pagājušā gadā 26.maijā pēc astoņiem rītā, Čaka ielā uz gājēju pārejas. No gūtajiem ievainojumiem nomira piecus gadus veca meitenīte, viņas māte sākotnēji tika nodota mediķu aprūpē, taču vēlāk no gūtajām traumām arī mira.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti