Tiesai nodod lietu pret bijušā bērnunama «Līkumi» direktoru Boķi

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors pirmdien, 10. decembrī, pieņēmis lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, kurā pie kriminālatbildības saukts atstādinātais ģimenes atbalsta centra “Saulstari” (kādreizējais nosaukums “Līkumi) vadītājs Juris Boķis.

Prokuratūrā, neminot apsūdzētā vārdu, informēja, ka personai apsūdzība uzrādīta par desmit noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kur apsūdzētais, būdams valsts amatpersona, pret bērnunama audzēkņiem veicis dažādas darbības, pārsniedzot valsts amatpersonai ar likumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas

Tāpat apsūdzība uzrādīta par divu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu par amatpersonas bezdarbību, kā arī par piespiešanu veikt abortu.

Lietā par cietušajiem atzīti 10 audzēkņi. Lieta izskatīšanai nodota Zemgales rajona tiesai Jēkabpilī.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju sižetu sērijā “Sistēmas bērni” atklāti bērnu tiesību pārkāpumi un iespējamā vardarbība vairākos bērnunamos Latvijā. 

Pirmo iesniegumu par iespējamiem Salas novada bērnunama vadītāja pārkāpumiem Tiesībsarga birojs Ģenerālprokuratūrai uzrakstīja 2015. gada pavasarī. Vairāk nekā divus gadus lieta netika mērķtiecīgi izmeklēta Jēkabpils policijā.

Līdz ar mediju ziņoto aktīvāks darbs sākts arī policijas izmeklēšanā par iespējamo vardarbību Salas novada bāreņu namā „Līkumi” (tagad – „Saulstari”) – kriminālprocess nodots citam izmeklētājam un uzraugošajam prokuroram. Lietā vismaz divi bērnunama bijušie audzēkņi atzīti par cietušajiem, bet iestādes vadītājs Juris Boķis – par aizdomās turamo. Vēlāk 10 cilvēki atzīti par cietušajiem.

Oktobra sākumā policija nodeva lietu prokuratūrai, inkriminējot Boķim pilnvaru pārsniegšanu, amatpersonas bezdarbību un piespiešanu veikt abortu. Prokuratūrā tajā pašā mēnesī lēma par Boķa saukšanu pie kriminālatbildības.

Policija arī lika pašvaldībai Boķi atstādināt no amata, taču pašvaldība vilcinājās, aizbildinoties ar bērnunama nosaukuma maiņu, jo juridiski „Līkumi” vairs nepastāv. Vēlāk vietvarā neesot varējuši viņu atstādināt, jo Boķim bija slimības lapa. Taču šogad janvārī viņš tomēr tika atstādināts no amata, viņš tika arī apcietināts, bet visus pārmetumus noliedz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti