Tiesai nodod lietu pret advokāti Matjušinu par liecinieka nelikumīgas iespaidošanas organizēšanu

Valsts policija kriminālvajāšanai prokuratūrā nodevusi kriminālprocesu pret zvērinātu advokāti Radu Matjušinu par liecinieka nelikumīgas iespaidošanas organizēšanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Prokuratūra nosūtījusi tiesai krimināllietu pret kādu zvērinātu advokāti par liecinieka iespaidošanu, kas saistīta ar vardarbības piedraudējumu, organizēšanu nolūkā panākt, lai liecinieks dod nepatiesu liecību kādā kriminālprocesā par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu, informēja prokuratūra.

Advokātei apsūdzība celta arī par liecinieka apzināti nepatiesas liecības sniegšanas organizēšanu un iegūtā viltotā rakstveida pierādījuma, kas tieši attiecas uz tiesā izskatāmo krimināllietu un kuram ir nozīme tās pareizā izspriešanā, iesniegšanu tiesā. Šīs darbības apsūdzētā advokāte veikusi sava klienta interesēs, lai nodrošinātu viņam fiktīvu alibi saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Tāpat šajā kriminālprocesā pie kriminālatbildības saukts kāds vīrietis, kurš izpildīja zvērinātas advokātes norādījumus un nelikumīgi, piedraudot ar vardarbību, iespaidoja liecinieku, lai viņš dod nepatiesas liecības un paraksta apliecinājumu par to, ka no advokātes klienta ir aizņēmies 1000 eiro un vēlāk daļu - 650 eiro - atdevis kā aizdevuma daļu, lai gan faktiski šāds aizdevums nebija noticis.

Jau ziņots, ka 1982. gadā dzimusī advokāte bija aizturēta 2021. gada 30. jūlijā. Pērn augustā Zvērinātu advokātu padome lēma atstādināt no advokāta pienākumu pildīšanas advokāti Matjušinu.

Matjušinas vīrs ir Satversmes tiesas tiesnesis Jānis Neimanis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti