Tiesai nodod lietu pret 2 personām par aplokšņu algām apsardzes firmā (precizēts)

Prokuratūra tiesai nodevusi lietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas divas personas par “aplokšņu algu” izmaksāšanu apsardzes darbiniekiem un izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā, kas radīja zaudējumus valstij 218 440 eiro apmērā.

Precizēta informācija:
Lieta saistīta ar apsardzes firmu darbību, nevis ar “Tokyo city” kā bija sākotnēji kļūdaini norādīts.

Saskaņā ar apsūdzību uzņēmumu atbildīgā persona ar tās darbinieka atbalstu laika posmā no 2016. gada janvāra līdz 2017. gada jūlijam izvairījās no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas 218 440 eiro apmērā, paziņojumā medijiem informēja prokuratūra.

Saskaņā ar apsūdzību laika posmā no 2016. gada aprīļa līdz 2017. gada jūlijam uzņēmuma darbiniekiem izmaksāja “aplokšņu algas”, tādējādi pārkāpjot darba samaksas noteikumus. Uzņēmuma darbinieki “aplokšņu algās” ik mēnesi saņēma, sākot no pāris eiro līdz pat vairākiem simtiem eiro. Vienā no mēnešiem uzņēmuma darbiniekiem kopumā tika izmaksātas “aplokšņu algas” pat 6476 eiro apmērā.

Turklāt šajā kriminālprocesā tika uzsākts process attiecībā pret vienu no uzņēmumiem par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu, jo konstatēts, ka aplokšņu algu izmaksa un izvairīšanās no nodokļu nomaksas veikta tā interesēs.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra izsaka pateicību raidījuma ,,Aizliegtais paņēmiens” veidotājiem par sadarbību kriminālprocesa izmeklēšanā.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

Pēc LTV raidījuma “Aizliegtā paņēmiens” sižeta, kurā redzama "aplokšņu algu" maksāšana kādā apsardzes firmā, pirmo reizi par “aplokšņu algas” maksāšanu kā drošības līdzeklis Latvijā piemērots apcietinājums, vēsta raidījums. 

2017.gada marta beigās “Aizliegtais paņēmiens” rādīja, kā nelielā apsardzes kompānijā “Verge” tās saimnieks Edgars Mētra saviem darbiniekiem maksā “aplokšņu algas”. Šī unikālā video autors bija pats firmas darbinieks Imants, kuru bija aizvainojis tas, kā īpašnieks krāpjas ar nodokļiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti