Tiesai nodod lietu par piekautā Ventspils zīdaiņa nāvi

Prokuratūra maija nogalē nodevusi tiesai lietu par Ventspilī līdz nāvei piekauto zīdaini. 

Lietā pie atbildības saukts vīrietis “par sistēmisku un ilgstošu cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar gadu un trīs mēnešus vecu zīdaini, nodarot tam psihiskas un fiziskas ciešanas, kā arī par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu puisēna nāvei”.

Saskaņā ar lēmumu par kriminālprocesa nodošanu tiesai, no 2015. gada 27. septembrim līdz 2015. gada 27. oktobrim apsūdzētais vīrietis, atrodoties kādā dzīvoklī Ventspilī, kur uzturējās kopā ar zīdaini, sistēmiski un ilgstoši nodarīja viņam psihiskas un fiziskas ciešanas.

“Bērna pieskatītājs pret zīdaini piemēroja nepieļaujamas audzināšanas metodes, kas aizskar bērna cieņu un godu, agresīvi un biedējoši vēršoties pret bērnu – izdarīja spēcīgas fiziskas darbības, sitot, grūžot, iekožot, tādējādi nodarot viņam maznozīmīgus miesas bojājumus,”  informēja prokuratūra.

Pērn 27. oktobrī, atrodoties minētajā dzīvoklī, vīrietis, dusmu vadīts, agresīvi vērsās pret zīdaini, pielietojot pret bērnu fizisku spēku – “veica tīšas vardarbīgas darbības, nodarot puisēnam smagus miesas bojājumus, kas bīstami dzīvībai -  galvas traumas ar asinsizplūdumiem zem smadzeņu apvalkiem”.

Šo nodarījumu rezultātā 30.oktobrī puisēns miris.

Lieta izskatīšanai nodota Ventspils tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Jau ziņots, ka zīdainis ar redzamiem miesas bojājumiem un bezsamaņā Ventspils slimnīcā nokļuva oktobra nogalē rītā. Vēlāk bērns pārvests uz slimnīcu Rīgā, kur vēlāk nomiris. Sākotnējā informācija liecināja, ka bērns it kā esot izkritis no bērnu gultiņas. Taču policija nolēma uzsākt kriminālprocesu, lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus, un noskaidrots, ka pret zīdaini arī iepriekš pielietota vardarbība, un šī informācija bijusi arī ģimenes ārstei, kurai, pēc pašas sacītā, pietrūka laika, lai par to paziņotu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti