Tiesai nodod lietu par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un «aplokšņu algu» izmaksu

Tiesai nodota krimināllieta, kurā viena persona apsūdzēta par izvairīšanos no nodokļu nomaksas vairāk nekā 94 354 eiro apmērā un par “aplokšņu algu” izmaksu vairāk nekā 48 297 eiro apmērā, informēja Latvijas Republikas prokuratūrā. 

No apsūdzības izriet, ka apsūdzētā persona, veicot saimniecisko darbību un faktiski vadot kādu sabiedrību ar ierobežotu atbildību (SIA), laika periodā no 2016. gada oktobra līdz 2019. gada decembrim ieņēmumu reģistrēšanai izmantoja kases aparātu, kam bija uzstādīta programma, kura nenodrošināja Ministru kabineta noteikto tehnisko prasību izpildi. Tādējādi persona slēpa un samazināja grāmatvedībā nereģistrētus pārdošanas darījumus un izvairījās no nodokļu nomaksas, valstij radot zaudējumus vairāk nekā 94 354 eiro apmērā.

Turklāt apsūdzētā persona četriem SIA darbiniekiem izmaksāja “aplokšņu algas”, pārkāpjot darba samaksas noteikumus. Laika periodā no 2016. gada aprīļa līdz 2019. gada jūlijam minētajiem darbiniekiem katru mēnesi papildus oficiālajai algai tika samaksāti vēl 200 eiro, kas grāmatvedības uzskaitē netika uzrādīts. “Aplokšņu algās” apsūdzētā persona darbiniekiem izmaksāja vairāk nekā 48 297 eiro.

Lieta nodota izskatīšanai Zemgales rajona tiesai.

Ņemot vērā, ka noziedzīgs nodarījums izdarīts juridiskās personas interesēs, prokurors šajā krimināllietā pieņēmis arī lēmumu par procesa par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai nodošanu tiesai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt