Tiesai nodod lietu par balsu pirkšanas par labu ZZS pārstāvim Martinsonam

Kuldīgas rajona prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu, kurā divas personas apsūdzētas par balsu pirkšanu par labu Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Kurzemes saraksta kandidātam Mārtiņam Martinsonam.

Prokuratūra informēja, ka tiesai nodota lieta par apzinātu sešu vēlētāju kavēšanu brīvi realizēt tiesības vēlēt 12. Saeimas deputātus, uzpērkot balsis.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētās personas pamudināja vēlētājus par naudas atlīdzību piecu eiro apmērā piedalīties 12. Saeimas vēlēšanās, balsojot par iepriekš norādītu politiskās partijas deputātu kandidātu sarakstu un par vienu konkrētu deputātu, balsošanas gaitā vēlēšanu zīmē ar „+” atzīmēt attiecīgo deputāta kandidātu.

Viena apsūdzētā persona savu vainu inkriminētajā noziedzīgajā nodarījumā neatzīst, savukārt otra apsūdzētā persona  sevi par vainīgu atzīst pilnībā.

Lieta izskatīšanai nodota Kuldīgas rajona tiesai.

Pats Martinsons savu saistību ar noziedzīgām darbībām noliedz un apgalvo, ka vienīgo reizi par šo lietu pratināts pagājušā gada nogalē. Martinsons ir Latvijas Zaļās partijas valdes loceklis, tomēr viņš neuzskata, ka līdz spriedumam viņam būtu jāatkāpjas no šī amata vai jāaptur dalība partijā.

„Ja tā pavisam godīgi es nesaprotu, kāpēc tas būtu jādara. Situācija šobrīd ir tāda, ka ir iespējams veikt aģitāciju kandidātam pašam nezinot un pēc tam pateikt, ka kandidāts, ka viņš ir veicis un tādā veidā radīt sliktas sekas. Paši zināt, ka ne es esmu ticis par deputātu, ne man ir diži baigās cerības tikt par deputātu. Bet tas, ka tas met ēnu uz kandidātu – tā diemžēl ir. Jādomā, kā to novērst. Es ceru, ka šādu krimināltiesisko situāciju nesāks izmantot ļaunprātīgi. Tādā veidā ir iespējams nomelnot jebkuru,” saka Martinsons.

Mārtiņš Martinsons par apsūdzībām balsu pirkšanā

  Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

  Iepriekš Drošības policija nodevusi Kuldīgas rajona prokuratūrai kriminālprocesa materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām saistībā ar balsu pirkšanu par labu  ZZS Kurzemes saraksta kandidātam Mārtiņam Martinsonam.

  Kriminālprocesā, kas sākts pērn 4.oktobrī, konstatēts, ka viens Latvijas pilsonis ir piedāvājis citam par atlīdzību 12.Saeimas vēlēšanās nobalsot par noteiktu sarakstu un vienu deputāta kandidātu, kā arī piesaistīt citus vēlētājus, kuri par atlīdzību būtu gatavi balsot pēc šiem norādījumiem.

  Izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka persona šim piedāvājumam piekrita un piedāvāja vēl vairākiem pilsoņiem par atlīdzību nobalsot par noteiktu sarakstu un vienu deputātu kandidātu, kam vairākas personas arī piekrita, saņemot par to materiālu atlīdzību.

  Latvijas Radio noskaidroja, ka šajās lietā varētu būt aizdomas par balsu pirkšanu pa labu ZZS Kurzemes saraksta kandidātam Martinsonam.  Kā liecina 12.Saeimas vēlēšanu rezultāti, Martinsons Kurzemes sarakstā palika priekšpēdējais un parlamentā ievēlēts netika. Kuldīgā gan par viņu balsoja aktīvāk nekā citās Kurzemes pašavaldībās.

  Zvērināts advokāts Martinsons ir Latvijas Zaļās partijas valdes loceklis. Viņš Latvijas Radio atzina, ka rudenī ir iztaujāts Drošības policijā, taču jau tolaik pateicis, ka neko par šādu lietu nezinot.  

  Pēc 12.Saeimas vēlēšanām Drošības policija uzsāka septiņus kriminālprocesus, no kuriem viens tika nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai 2014.gada decembrī.

  Jau ziņots, ka februārī prokuratūra nodeva tiesai lietu, kurā par vēlētāju uzpirkšanu oktobra sākumā notikušo 12.Saeimas vēlēšanu laikā apsūdzētas divas personas. Viens no apsūdzētajiem ir „Vienotības” deputāta Dzintara Zaķa draugs, Viļānu novada deputāts un uzņēmējs Andris Kozulis. Otrs apsūdzētais ir  Andrejs Sačkovskis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti