Tiesai nodod krimināllietu par cilvēku uzpirkšanu Saeimas vēlēšanās

Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai pirmdien nodevis krimināllietu, kurā apsūdzētas divas personas par vēlētāju uzpirkšanu oktobra sākumā notikušo 12. Saeimas vēlēšanu laikā.

Ģenerālprokuratūra vēsta, ka saskaņā ar apsūdzību, abi cilvēki par dažāda apmēra naudas atlīdzību Latgalē uzpirka vēlētājus, liekot viņiem balsot par vienu konkrētu partiju, ar „plusiņu” atzīmēt attiecīgo kandidātu un nosvītrot atlikušo kandidātu vārdus un uzvārdus.

Lietu izskatīs Rēzeknes tiesa.

Decembra beigās, kad par iespējamu balsu pirkšanu 12. Saeimas vēlēšanās aizdomās turētā statuss tika piemērots personām, pret kurām šonedēļ izvirzīta apsūdzība, prokuratūra aizdomās turamā bija piemērojusi vēl četrām personām. Turklāt vienam citam jau bija uzrādīta apsūdzība.

Drošības policija un tagad Ģenerālprokuratūra atturas minēt, par kurām partijām personas bija uzpirkušas vēlētājus. Tomēr DP norādīja, ka sods par vēlētāju uzpirkšanu ir pārāk maigs - maksimālais no tiem ir brīvības atņemšana uz trīs gadiem.

Vēstīts, ka skaļākā no vairākām iespējamām balsu pirkšanas lietām attiecībā uz 12. Saeimas vēlēšanām, ir iespējamā balsu pirkšana Latgalē parlamentā ievēlētā „Vienotības” deputāta Dzintara Zaķa labā. Ziņas par iespējamajiem pārkāpumiem sniedza arī „Vienotības” Viļānu nodaļas vadītājs Juris Vidiņš, kuru no partijas par šo rīcību varētu izslēgt. Izmeklēšana šajā lietā vēl norit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti