Tiesai nodod krimināllietas pret muitniekiem par korupciju Terehovā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Prokuratūra 16. novembrī, kā arī 2. un 3. decembrī nodevusi Ekonomisko lietu tiesai kopumā četras krimināllietas, kurās kopumā 20 Valsts ieņēmuma dienesta (VID) muitas amatpersonām celtas apsūdzības par kukuļa pieņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, informēja Latvijas Republikas prokuratūrā.

Tiesai nodod krimināllietas pret muitniekiem par korupciju Terehovā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Ar pieciem apsūdzētajiem prokuratūrā noslēgtas vienošanās par vainas atzīšanu un sodu, nododot krimināllietas tiesai vienošanās procesa kārtībā, bet krimināllietas pret pārējiem 15 muitniekiem nodotas izskatīšanai tiesai vispārējā kārtībā, norādīja prokuratūrā.

Šogad 30. septembrī prokuratūra no VID Iekšējās drošības pārvaldes saņēma ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret 21 muitas amatpersonu par to, ka personas, izmantojot savu dienesta stāvokli, pieņēma mantiska rakstura labumu jeb kukuli personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Krimināllieta pret vienu personu prokuratūrā izbeigta cilvēka nāves dēļ, bet pārējiem celtas apsūdzības par Krimināllikuma 320. panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu.

Tāpat prokuratūra atzīmēja, ka pirmstiesas kriminālprocesu pabeigšana mazāk nekā astoņu mēnešu laikā tik apjomīgās krimināllietās bija iespējama konstruktīvas un profesionālas sadarbības rezultātā ar VID Iekšējās drošības pārvaldi.

KONTEKSTS:

Šogad aprīļa vidū VID izmeklētajā kriminālprocesā aizdomās par korupciju Terehovas muitas kontroles punktā tika aizturētas 29 amatpersonas, no kurām 21 atzīta par aizdomās turēto. Aizdomās turētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Terehovā uz Latvijas–Krievijas robežas atrodas robežkontroles punkts un muitas kontroles punkts.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka jau iepriekšējos gados tiesībsargājošās iestādes par dažādiem nodarījumiem aizturējušas šo punktu robežsargus un muitniekus. Skaļākā aizturēšana notika pirms aptuveni 14 gadiem. Toreiz tiesībsargājošās iestādes par dažādiem noziegumiem aizturēja vairākus desmitus muitnieku, robežsargu, policistu un privātpersonu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti