Tiesa turpinās skatīt Lemberga lietu

Rīgas apgabaltiesa turpinās skatīt krimināllietu, kurā apsūdzēti Ventspils mērs Aivars Lembergs, viņa dēls Anrijs Lembergs un uzņēmējs Ansis Sormulis. Paredzams, kas sēdē turpināsies debates.

Tiesa turpinās skatīt Lemberga lietuJānis Kincis

Var teikt, ka Lemberga lietas tiesvedība ir iegājusi finiša taisnē. Ir izskanējusi apsūdzības debašu runa. Prokurori tiesas debatēs lūguši Lembergam piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu apjomā jeb 64 500 eiro. Prokurori sāka debatēt pagājušā gada februārī un savu debašu runu noslēdza martā. Pēc tam savu nostāju tiesai skaidrot sāka Lemberga aizstāvība.

Rīgas apgabaltiesa iepriekš, jūnija izskaņā, uzdeva Lemberga advokātam Mārim Grudulim savā debašu runā nošķirt svarīgo un nesvarīgo, lai debates sadaļā par deviņiem Lembergam inkriminētajiem pārkāpumiem par izvairīšanos no deklarācijas sniegšanas varētu pabeigt līdz 7. septembrim. Advokāts arī saņēma piezīmi. Neskatoties uz to, aizstāvis debašu runas laikā turpināja atkārtot iepriekš teikto un runāt par apstākļiem, kam nav tieša sakara ar izskatāmo lietu. Tādēļ tiesa ierobežoja debašu ilgumu.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem. Lietā apsūdzēts arī Lemberga dēls Anrijs Lembergs un Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008. gada otrajā pusē. Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt gandrīz pirms 11 gadiem - 2009. gada 20. augustā. Pagājušā gada jūnijā darbību Lemberga lietas izskatīšanā pameta viens no trīs advokātiem Raimonds Krastiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti