4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Kāpēc valsts iestādes pieļauj izvairīšanos no tiesas sprieduma?

Tiesa piespriež kompensācijas par salmonelozi bērnudārzos; firmu likvidē – neko piedzīt nevar

2016. gada rudenī ar salmonelozi tika inficēti 94 bērni un trīs pieaugušie, vainīgais tika atrasts, un tiesas spriedums par kompensāciju arī ir stājies spēkā, bet, kamēr tiesa sprieda par kompensācijām, Valsts ieņēmumu dienests (VID) lēma par uzņēmuma likvidēšanu, un līdz ar to firma vairs neeksistē un cietušie naudu nesaņems, ziņoja LTV raidījums “4.studija”.

Pētera ģimene pēc bērna saslimšanas ar salmonelozi par zālēm iztērēja aptuveni 240 eiro, un pagājušā gada 5. septembrī tiesa lēma, ka vainīgajam SIA “Arvydas”, kas agrāk bija SIA “Kindercatering”, vairākiem cietušajiem ir jāizmaksā kompensācijas.

Pētera ģimenei kompensācija pienākas 700 eiro apmērā.

Spriedums ir, bet saņemt šo kompensāciju kļuvis teju neiespējami, jo vairs neesot vainīgās personas.

Rīgas apgabaltiesas zvērināta tiesu izpildītāja Helga Rūtena skaidroja - ir izdots izpilddokuments, kurā ir norādīts, ka piedziņa ir konkrēti no šī SIA “Arvydas”, bet no tā neko piedzīt nevar, jo SIA ir likvidēta.

“Līdz ar to faktiski SIA vairs nepastāv, un tiesu izpildītājs nav tiesīgs pieņemt izpildei izpilddokumentu pret SIA, kas ir no Uzņēmumu reģistra reģistriem izslēgts,” skaidroja Rūtena.

 Tātad - visi, kuriem tiesa lēma izmaksāt kompensācijas, paliks tukšā.

Maksātnespējas un kontroles dienests "4. studijai" norādīja, ka uzņēmumam SIA “Arvydas” nav maksātnespējas procesa, bet tas ir beidzis savu darbību un ir izslēgts no Uzņēmumu reģistra 2019. gada 10. septembrī, uzreiz pēc tiesas sprieduma.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) arī atzina, ka personas, kuru uzņēmumos ir konstatēti pārkāpumi, var turpināt darboties ēdināšanas jomā, jo “likumdošana nenosaka aizliegumus personām, kuru uzņēmumi ir iesaistīti pārtikas izraisītos saslimšanas gadījumos, uzlikt papildu nodarbošanās liegumu”, skaidroja PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Svetlana Aļminoviča-Miļjanoviča.

“Kā ir radusies šī situācija, tas ir jautājums policijai, tiesai droši vien. Tātad - šīm iestādēm, kas ir pieņēmušas kaut kādus konkrētos lēmumus. Neteiksim, ka tā ir ierasta prakse, bet ļoti bieži no SIA nav iespējams neko piedzīt,” atzina tiesu izpildītāja Rūtena.

Tieslietu ministrijā skaidroja, ka Valsts ieņēmumu dienests ir lūdzis uzņēmumu izņemt no Uzņēmumu reģistra, rezultātā rodas situācija, ka nav no kā piedzīt kompensācijas.

“Diemžēl likumdošanas normas diezgan strikti ierobežo VID tiesības komentēt konkrēta uzņēmēja vai uzņēmuma saimniecisko darbību vai bezdarbību. Sabiedrības darbību var izbeigt, pamatojoties uz nodokļu administrācijas lēmumu, ja sabiedrība triju mēnešu laikā pēc tās darbības apturēšanas nav novērsusi norādīto trūkumu,” skaidroja VID pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.

KONTEKSTS:

2016.gadā  ar salmonelozi saslima  desmitiem bērnu Rīgas bērnudārzos, kurus vieno tas, ka ēdināšanu šajos bērnudārzos nodrošina SIA “Kindercatering”.

 PVD par uzņēmumā konstatētajiem pārkāpumiem piemēroja iespējami augstāko naudas sodu, kādu par šāda veida pārkāpumiem ļauj piemērot Administratīvo pārkāpumu kodekss – 700 eiro. Papildus tam 200 eiro naudas sods piemērots arī par higiēnas prasību pārkāpumiem, kas konstatēti SIA “Kindercatering” telpās, uz kurām uzņēmums bija spiests pārcelt darbību pēc tam, kad PVD antisanitāro apstākļu dēļ apturēja uzņēmuma darbību iepriekšējās telpās.

Tāpat uzņēmumam būs jāsedz visi izdevumi, kas saistīti ar PVD ārpuskārtas pārbaudēm, kā arī jāsedz laboratorisko izmeklējumu izmaksas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti