Tiesa pieņem Osipova sūdzību lietā par valsts karoga zaimošanu

Kurzemes apgabaltiesā saņemta partijas "Par dzimto valodu!" līdera Jevgēņija Osipova apelācijas sūdzība par Liepājas tiesas spriedumu krimināllietā, kurā viņam par valsts karoga zaimošanu piespriestas 100 stundas piespiedu darba.

Kā liecina ieraksts Tiesu informatīvajā sistēmā, lietas izskatīšanas datums gan vēl nav nozīmēts.

Prokrieviskais aktīvists Illarions Girss savā sociālā tīkla "Facebook" ierakstā norādījis, ka tiesa esot vilcinājusies gandrīz mēnesi un tas esot saistīts ar to, ka 24 lappušu apelācija tikusi iesniegta krievu valodā un "tiesai nācies mocīties, to tulkojot uz pretdabiski vienīgo valsts valodu Latvijā - latviešu valodu". Tāpat apelācijas pieņemšanu kavēja tās "izskatīšana zem mikroskopa".

Girss pauda pārliecību, ka šī tiesvedība ir viena no svarīgākajām politiskajām lietām mūsdienu Latvijā. Viņš ir pārliecināts, ka šai lietai jābeidzas ar Osipova attaisnošanu un nepieciešamību izmaksāt kompensāciju par morālo kaitējumu.

Kā ziņots, apsūdzība Osipovam tika celta pēc Krimināllikuma 93.panta, kurā paredzēta kriminālatbildība par to, ka persona ir norāvusi, saplēsusi, salauzusi vai iznīcinājusi Latvijas valsts karogu, kā arī par citādu valsts simbolu zaimošanu. Krimināllikumā par šādām darbībām paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Apsūdzība liecina, ka Osipovs 2013.gada 12.novembrī sociālajā tīklā, pievienojot zaimojošus komentārus krievu valodā, publicēja Latvijas valsts karoga attēlu, kas lietots dekoratīvos nolūkos un kuram saskaņā ar likumu ir valsts simbola statuss. Kā norāda prokuratūra, ar šādu savu rīcību, minēto tekstu ievietojot tīmekļa vietnē, kas ir pieejama tūkstošiem reģistrēto lietotāju, Osipovs publiski zaimojis karogu kā Latvijas valsts simbolu, informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe. Osipovs savu vainu nozieguma izdarīšanā neatzina.

Jau ziņots, ka Osipovs 2013.gadā valsts svētku laikā sociālajā vietnē "Facebook" ierakstīja, ka viņa meita no skolas atnesusi sarkanbaltsarkanu "figņu". Lentītes skolēniem dalītas Lāčplēša dienā, un viņš aizliedzis savam bērnam izmantot pie apģērba lentīti "puvušu asiņu krāsā". Osipova izteikumi izraisīja plašu nosodījumu sociālajos tīklos.

Kriminālprocesu par Osipova rīcību sāka Drošības policija. Ar iesniegumu Drošības policijā izvērtēt Osipova rīcību bija vērsies Vidzemes Augstskolas Politoloģijas programmas students, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK biedrs (VL-TB/LNNK) Artis Spertāls.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti