Tiesa piemēro apcietinājumu prokremliskajai aktīvistei Andrijecai

Rīgas pilsētas tiesa trešdien kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu aizturētajai prokremliskajai aktīvistei Tatjanai Andrijecai, kura saskaņā ar Valsts drošības dienesta (VDD) rīcībā esošo informāciju ir iesaistīta pret Latvijas nacionālās drošības interesēm vērstās aktivitātēs saziņas lietotnē "Telegram" izveidotā kanālā "Baltijas antifašisti", noskaidroja aģentūra LETA.

Andrijecai būs iespēja pārsūdzēt tiesas lēmumu Rīgas apgabaltiesā. Advokāte Imma Jansone aģentūrai LETA apliecināja, ka tiesā piedāvājusi noteikt drošības naudu, taču tiesa bijusi pretējās domās.

Tiesas lēmumu plānots pārsūdzēt, norādīja advokāte un piebilda, ka aizstāvamā savu vainu inkriminētajā nodarījumā neatzīst.

Jau ziņots, ka aktīviste kopā ar citiem patlaban Krievijā dzīvojošiem Latvijas valstpiederīgajiem VDD 2022. gada 28. novembrī sāktajā kriminālprocesā tiek turēta aizdomās par palīdzības sniegšanu Krievijai pret Latviju vērstā darbībā, izvēršot sistemātiskus propagandas un ietekmes pasākumus saziņas lietotnē "Telegram".

Viņa ir viena no kanāla "Baltijas antifašisti" administratoriem un moderatoriem. Andrijeca kopš 2022. gada augusta dzīvoja Krievijā, taču nesen ieradās Latvijā.

VDD Andrijecas uzturēšanās vietā veica tiesas sankcionētu kratīšanu, iegūstot dažādus datu nesējus, kuru saturu izvērtēs turpmākās izmeklēšanas gaitā. 

VDD Andrijecu minējis 2021. gada darbības pārskatā, kur teikts, ka 2021. gada otrajā pusē par nereģistrētās organizācijas "Krievijas tautiešu Latvijā jauniešu padomes" (KTLJP) vadītāju tika iecelta partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) aktīviste un Sanktpēterburgas Valsts universitātes studente Andrijeca, kura, esot jau KTLJP vadītājas amatā, 2021. gada oktobrī apmeklēja Maskavā notikušo 7. Vispasaules Krievijas tautiešu kongresu.

Andrijeca regulāri ir piedalījusies LKS un "tautiešu" aktīvistu organizētajos publiskajos pasākumos, kuru primārais mērķis bijis Kremļa agresīvās ārpolitikas propagandas vajadzībām nodrošināt priekšstatu par Latvijā it kā notiekošo krievu tautības cilvēku apspiešanu un valdošo "spiegu māniju", teikts VDD pārskatā.

VDD "Telegram" kanālā "Baltijas antifašisti" ir konstatējis dažādas pret Latvijas nacionālās drošības interesēm vērstas aktivitātes.

Šajā kanālā pastāvīgi tiek slavināta Krievija, tās politiskais režīms, ārpolitika un īstenotā agresija pret Ukrainu. Kanālā tiek publicēti aicinājumi veikt kiberuzbrukumus Latvijas valsts pārvaldes institūcijām un privātā sektora uzņēmumiem. Kanāla sekotāji tiek aicināti vākt informāciju par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku un NATO sabiedroto spēku infrastruktūru Latvijas teritorijā.

Tāpat kanālā tiek apkopota informācija par Latvijas valsts amatpersonām un citām sabiedrībā zināmām personām, kuras savā politiskajā un sabiedriskajā darbībā vēršas pret Krievijas izvērsto karu Ukrainā. Kā apgalvots kanālā, informāciju plānots nodot Krievijas specdienestiem un citām institūcijām, lai pret šīm personām tiktu īstenoti dažādi pasākumi.

VDD vērtējumā šo aktivitāšu galvenais mērķis ir atbilstoši Krievijas interesēm ietekmēt sabiedrisko domu un lēmumu pieņemšanas procesu Latvijā, izdarot psiholoģisku spiedienu pret Latvijas amatpersonām un sabiedrību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti