Panorāma

Kā sapurināt apātiskos un palīdzēt neizlēmīgajiem?

Panorāma

Panorāma

Par naidīgiem komentāriem internetā – brīvības atņemšana

Tiesa par naidīgiem komentāriem internetā piespriež nosacītu cietumsodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Par naidīgiem, pret ukraiņiem vērstiem komentāriem kādā interneta portālā tiesa to rakstītajam piespriedusi brīvības atņemšanu. Sods izciešams nosacīti. Šo kriminālprocesu bija uzsācis Valsts drošības dienests (VDD). Un zīmīgi, ka kopš brīža, kad anonīmais komentārs tika uzrakstīts un brīža, kad tiesas spriedums stājās spēkā, pagāja vien daži mēneši.

Krievijas sāktā kara astotajā dienā pie interneta portāla ziņas: "Varonīgā Ukraina pret agresoru cīnās jau 8. dienu" kāds lasītājs atstāja naidīgu komentāru. Anonīmais autors aizskāra gan ukraiņu nācijas godu, gan demokrātiskās vērtības, gan izteica vēlējumu iznīcināt tautas pārstāvjus. Šis komentārs nonāca VDD redzeslokā. Dienests uzsāka kriminālprocesu.

Tā kā komentāra autors vainu atzina, tālākais process bija vienkāršāks. Ģenerālprokuratūrā tika panākta vienošanās par vainas atzīšanu un sodu, un tas atviegloja sprieduma izdarīšanu tiesai.

Tai atlika vien pārbaudīt, vai, slēdzot vienošanos, viss izdarīts likumīgi.

"Tiesa nolēma atzīt personu par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, apstiprināt noslēgto vienošanos un piespriest tajā paredzēto sodu. Persona tika sodīta ar brīvības atņemšana uz trīs mēnešiem vienu dienu nosacīti ar pārbaudes laiku uz sešiem mēnešiem," sacīja Rīgas Pilsētas tiesas tiesnese Zane Aldiņa.

Tiesa atzina, ka paustais komentārs ir apzināti vērsts uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu un tas reāli izraisa nacionālo naidu un nesaticību starp ukraiņu un citām tautām piederīgiem. Tiesa atzina, ka  šāds ieraksts veido augsni nacionālos aspektos balstītai nesaskaņai – tāpēc šāda veida izpausme ir ārpus tiesībām uz vārda brīvību.

Naida noziegums tika izdarīts marta sākumā, bet spriedums stājās spēkā jūlija vidū. Kopš februāra par noziegumiem, kas vērsti pret ukraiņiem vai Ukrainas karogu, Valsts policijā sākti vairāki simti procesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti