Tiesa par labu Rēzeknes mēra ģimenei no laikraksta «Ludzas Zeme» piedzen 6000 eiro kompensāciju

 

Rēzeknes tiesa Balvos otrdien, 24.janvārī, daļēji apmierinājusi Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča ("Saskaņa") un viņa sievas Olgas prasību pret reģionālo laikrakstu "Ludzas Zeme", Lsm.lv informēja tiesā.

Tiesa atzinusi laikrakstā publicēto, ar Bartaševiču un viņa sievu saistīto informāciju par nepatiesu, viņu cieņu un godu aizskarošu.

Tiesa uzdevusi laikrakstam šo informāciju atsaukt, kā arī par labu Bartaševičam un viņa sievai piedzina no "Ludzas Zeme" kopumā 6000 eiro kompensāciju – 3000 eiro katram, informēja tiesā.

7. februārī būs pieejams pilns pirmās instances tiesas spriedums, ko 20 dienu laikā būs iespējams pārsūdzēt.

Laikraksta "Ludzas Zeme" redaktore Laima Linuža aģentūrai LETA atzina, ka laikraksts pārsūdzēs tiesas spriedumu.

Tiesa par labu Rēzeknes mēra ģimenei no laikraksta «Ludzas Zeme» piedzen 6000 eiro kompensāciju

"Esmu šokēta, jo tiesas process, pēc manām domām, ritēja normāli, mēs bijām pārliecinoši, bet, lūk, šāds spriedums. Esmu mācīta ticēt godīgumam, taču tagad esmu apņēmības pilna pārsūdzēt šo spriedumu nākamajā instancē," teica Linuža.

Jau ziņots, ka Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Bartaševičs un viņa sieva Olga pērn vērsās Rēzeknes tiesā pret reģionālo laikrakstu “Ludzas Zeme”, prasot atsaukt publicētās ziņas un piedzīt 10 000 eiro kompensāciju.

Latvijas Televīzijas rīcībā nonākušais prasības pieteikums liecināja, ka Bartaševičs par godu un cieņu aizskarošām ziņām uzskata vairākas publikācijas laikrakstā “Ludzas Zeme” latviski un krieviski. Kopumā pieteikumā minētas 14 publikācijas, un vairākas no tām ir pārpublicētas no interneta portāla kompromat.lv. 

Rakstos informācija esot pausta tendenciozi un vienpusēji, veidojot negatīvu priekšstatu un diskusiju sabiedrībā. Pašvaldības vadītāja ģimene prasīja atsaukt šīs ziņas, un katrs no viņiem arī prasīja piecu tūkstošu eiro kompensāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti