Tiesa noraida pensionāres prasīto kompensāciju par policijas nogrieztajām kaņepēm

Administratīvā rajona tiesa līdzīgi kā Ģenerālprokuratūra noraidījusi Viļānu novadā dzīvojošās pensionāres prasību piedzīt 4062 eiro kompensāciju par policijas viņas dārzā nogrieztajām kaņepēm, noskaidroja aģentūra LETA.

Sākotnēji sieviete kā kompensāciju prasījusi 4089 eiro kompensāciju, tostarp 3000 eiro par veselības pasliktināšanos pēc pārdzīvotā un 1089 eiro par neiegūtajām kaņepju sēklām. Taču prokuratūra piekritusi kompensēt vien 27,23 eiro.

Pensionāre vērsusies tiesā. Taču Administratīvās rajona tiesas Rēzeknes tiesu namā nolemts pensionāres pieteikumu par mantisko zaudējumu 1062 eiro un nemantiskā kaitējuma 3000 eiro atlīdzināšanu noraidīt. Spriedums gan vēl nav stājies spēkā, jo nav iztecējis sprieduma pārsūdzēšanas termiņš.

Komentējot tiesas lēmumu, tiesu nama priekšsēdētājs Staņislavs Linkevičs aģentūrai LETA pauda, ka saskaņā ar likuma "Par tiesu varu" 10.panta pirmo daļu, spriežot tiesu, tiesneši ir neatkarīgi un pakļauti tikai likumam. Un likumu normas neparedz tiesu nama priekšsēdētāja kompetenci iejaukties lietas izskatīšanā un interesentiem izskaidrot tiesu nama tiesnešu pieņemto nolēmumu motīvus, kā arī izvērtēt tiesnešu veikto procesuālo darbību tiesiskumu. 

"Tiesības iebilst pret pieņemtajiem nolēmumiem, tostarp, norādot uz lēmumu pamatojuma trūkumu vai šaubas par tiesnešu veikto procesuālo darbību tiesiskumu, ir realizējamas, iesniedzot blakus sūdzības, apelācijas sūdzības un kasācijas sūdzības Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā," informēja Linkevičs.

KONTEKSTS:

Pērn policija bija ierosinājusi kriminālprocesu par gadījumu, kad 72 gadus vecās Viļānu novada pensionāres dārzā atrastas sējas kaņepes. Pie sievietes mājās ieradusies policija un nogriezusi 363 kaņepju stādus, jo bijušas aizdomas, ka tie satur narkotiskās vielas.

Policija iepriekš skaidroja, ka mājas saimniece likumsargiem neesot varējusi paskaidrot šo augu izcelsmi, vien sacījusi, ka tos audzējot mājsaimniecības vajadzībām. Taču ekspertīzē aizliegto vielu klātbūtne netika konstatēta.

Policija par notikušo pensionārei atvainojās.

Taču vēlāk pensionāre prasījusi 4089 eiro kompensāciju - 3000 eiro par veselības pasliktināšanos pēc pārdzīvotajiem satraukumiem un 1089 eiro par neiegūtajām kaņepju sēklām. Prokuratūrā gan gan noraidīja prasību par morālo kompensāciju un neiegūto kaņepju sviestu, bet piedāvāja kompensēt zaudējumus par neiegūtām sēklām 27,23 eiro. Prokuratūrā arī norādīja, ka kratīšana bijusi likumīga un kalpojusi leģitīmam mērķim sabiedrības labā.

Izvērtējot dokumentus, prokurore konstatējusi, ka pensionāres tiesību aizskārums nav bijis smags, nav pierādīts, ka kratīšana izraisījusi ilgstošu vai neatgriezenisku kaitējumu veselībai. Turklāt policija atvainojusies pensionārei gan personiski, gan publiski, kas nozīmējot, ka nemantiskais kaitējums ir atlīdzināts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt