Tiesa noraida lūgumu atjaunot Kandavas kartodroma darbību; mototrases pusē cīņu sāk arī dome

Turpinās strīds, kura vienā pusē ir privātpersona Elza Freiberga, bet otrā - Kandavas novada dome un uzņēmums "Kartodroms", kas saimnieko Kandavas mototrasē. Lai gan trases skaļuma dēļ tās darbība vairākkārt tikusi apturēta, Kandavas novada dome to atkal atjaunojusi. Iedzīvotāja domes lēmumu apstrīdējusi, tādēļ uz strīda izskatīšanas laiku trasei jābūt slēgtai. "Kartodroms" gan vērsās tiesā ar lūgumu atļaut lietot mototrasi, tomēr Administratīvā tiesa uzņēmēja aicinājumu noraidīja. Nedz dome, nedz kartodroms nevarēja pierādīt, ka troksnis nav skaļāks par atļauto.

Tiesnesis Agris DreimanisEdgars Kupčs

"Kandavas novada dome ir pieņēmusi administratīvo aktu, ar kuru atjaunota kartodroma darbību. Un tiesvedība ir par šā domes lēmuma atcelšanu, un likums paredz, ka gadījumā, ja persona pārsūdz administratīvo aktu, tad tiesvedības laikā administratīvā akta darbība tiek apturēta. Faktiski tas nozīmē, ka, kamēr turpinās tiesvedība par domes lēmumu, tikmēr kartodroms nevar darboties. Pieteikumu par domes lēmumu iesniedza privātpersona, savukārt kartodroms lūdza atjaunot trases darbību tiesvedības laikā, un šo lūgumu tiesa noraidīja, jo

lietā ir vērtējams, vai trase spēj darboties, ievērojot trokšņa robežlielumus, un šobrīd lietā nav pierādījumu, ka trase to spēj, tāpēc tās darbība netiek atjaunota,"

pastāstīja tiesnesis Agris Dreimanis.

Tikmēr, atsaucoties it kā vietējo iedzīvotāju sašutumam un protestam par Elzas Freibergas ilggadējām aktivitātēm pret Kandavas kartodroma trokšņošanu, Kandavas novada dome paudusi atbalstu iedzīvotāju iniciatīvai parakstu vākšanā, lai tos tālāk nodotu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības un Izglītības un zinātnes ministrijai. Dome uzskata, ka iedzīvotāja grib panākt kartodroma iznīcināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt