Tiesa noraida Krievu savienības pieteikumu par gājiena rīkošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Administratīvā rajona tiesa piektdien lēma noraidīt Latvijas Krievu savienības (LKS) pieteikumu par gājiena rīkošanu 28. maijā, informēja tiesā.

Tiesa tādējādi atstāja negrozītu Rīgas pilsētas izpilddirektora 25. maija lēmumu aizliegt pieteiktā gājiena norisi.

Pieteicējs Miroslavs Mitrofanovs (LKS) vērsās Rīgas domē ar pieteikumu par gājiena rīkošanu no Uzvaras parka līdz Brīvības laukumam 28. maijā no plkst.12.00 līdz 15.00 ar mērķi paust protestu pret Latvijas valdošo partiju rīcību, iznīcinot pieminekļus, aizliedzot tradīcijas un mazākumtautību dzimtās valodas pielietošanu izglītībā.

Ar tiesā pārsūdzēto lēmumu pieteiktā gājiena norise tika aizliegta, lai aizsargātu valsts demokrātisko iekārtu un sabiedrisko drošību.

Tiesa, uzklausot administratīvā procesa dalībniekus un atzinuma sniegšanai pieaicinātās iestādes – Rīgas pašvaldības policiju, Valsts drošības dienestu un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldi –, neguva pārliecību par pieteiktā pasākuma patieso mērķi un atzina, ka pārsūdzētajā lēmumā minētais apdraudējums ir konstatēts pamatoti.

Tiesas sprieduma motivācija tiks darīta zināma 13. jūnijā, kad būs pieejams pilns spriedums. Spriedumu varēs pārsūdzēt Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā viena mēneša laikā no pilna sprieduma sastādīšanas dienas.

KONTEKSTS:

LKS līdzpriekšsēdētājs Mitrofanovs partijas "Facebook" vietnē informēja, ka, protestējot pret valdošo partiju rīcību saistībā ar padomju pieminekļu aizvākšanu Latvijā, LKS 28. maijā plāno rīkot protesta gājienu Rīgā no Uzvaras parka līdz Brīvības piemineklim. Pirms tam bija norisinājies gājiens pret padomju mantojumu, kas bija no Brīvības pieminekļa līdz Sakuru dārzam Pārdaugavā.

Iepriekš LKS gribēja rīkot protesta akciju dienā, kad Rīgas domē lēma par pieminekļa Uzvaras parkā nojaukšanu, bet to neļāva ne dome, ne tiesa. Rātslaukumā noteiktajā dienā bija sapulcējušies gan cilvēki, kuri iebilda pret pieminekļa nojaukšanu, gan tādi, kuri to atbalstīja. Vairāki tika aizturēti, tostarp LKS līdere Tatjana Ždanoka, kura vēlāk gan tika atbrīvota.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti