Tiesa noraida kosmetologu asociācijas iesniegto pagaidu aizsardzības lūgumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Administratīvā rajona tiesa ceturtdien noraidīja biedrības "Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācija" iesniegto lūgumu par Ministru kabineta rīkojuma, ar kuru aizliegti skaistumkopšanas pakalpojumi ārstniecības personām, kuras reģistrētas Ārstniecības personu reģistrā, informēja tiesā.

Tiesā uzsvēra, ka atbilstoši varas dalīšanas principam administratīvā akta izdošana ir iestādes kompetencē. Savukārt tiesas kompetencē ir lemšana par administratīvā akta tiesiskumu. Gadījumā, kad iestādei piešķirta rīcības brīvība, tiesa parasti nevar iestādei norādīt pareizāko rīcības veidu, jo tā būtu iejaukšanās valsts pārvaldes darbībā. Attiecīgi tiesa pārbauda, vai valstij piešķirtā rīcības brīvība ir izmantota pareizi.

Tiesa pirmšķietami nekonstatēja, ka pastāvētu atšķirīga attieksme pret ārstniecības personām, kas strādā ārstniecības iestādēs, un personām, kas strādā citur. Skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšana, izņemot friziera, manikīra, pedikīra un podologa pakalpojumus, nav atļauta ne ārstniecības iestādēs, ne ārpus tām. Savukārt skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšana, kas ir ārstniecība, nav aizliegta.

Proti, profesionāla un individuāla slimību profilakse, diagnostika un ārstēšana, medicīniskā rehabilitācija un pacientu aprūpe ir atļauta. Konkrētajā gadījumā negodīgu konkurenci rada aizliegtu pakalpojumu sniegšana, nevis aizliegums pats par sevi. Vienlīdzības princips nerada tiesības uz vienlīdzīgu attieksmi, ja salīdzināmā situācija ir prettiesiska, jo tiesību sistēma ir vērsta uz to, lai ierobežotu, nevis izvērstu prettiesiskas situācijas. 

Tiesas ieskatā, aizliegums pirmšķietami nav atzīstams par nesamērīgu, jo tas ir nepieciešams leģitīma mērķa sasniegšanai, piemērots, vajadzīgs un atbilstošs. 

Lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā 14 dienu laikā no tā pieņemšanas dienas.

KONTEKSTS:

Konkurences padome aicinājusi valdību vērtēt iespēju pārskatīt noteiktos ierobežojumus skaistumkopšanas salonu darbībai, lai nodrošinātu vienlīdzīgas konkurences iespējas visiem tirgus dalībniekiem neatkarīgi no pakalpojumu sniegšanas vietas, ja tie spēj izpildīt nepieciešamās epidemioloģiskās prasības.

No 1. marta atsevišķu skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji – frizieri, podologi, kā arī manikīra un pedikīra speciālisti – atsāka darbu, ievērojot papildu prasības. Kosmētiķi un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji kosmetoloģijā joprojām strādāt nedrīkst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti