Dienas notikumu apskats

Iepazīstina ar nākamā gada dziesmu un deju svētku programmu

Dienas notikumu apskats

Afganistānā uzbrukumā armijas bāzei nogalināti 43 afgāņu karavīri

Tiesa noraidījusi kokapstrādes giganta prasību pret Edgaru Kupču, Latvijas Radio un LTV

Tiesa noraida kokapstrādes giganta prasību pret Latvijas Radio žurnālistu Kupču

Radniecīgie uzņēmumi „Rettenmeier Baltic Timber” un „Inčukalns Timber” vērsies tiesā par nepatiesu ziņu atsaukšanu un kompensācijas piedziņu saistībā ar Latvijas Radio raidījumu “Īstenības izteiksme”, kur žurnālists analizēja situāciju ar vides piesārņošanu Straujupītē Inčukalna novadā. Taču tiesa noraidīja kokapstrādes giganta prasību pret Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondentu Edgaru Kupču un Latvijas Televīziju.

„Tiesa nosprieda noraidīt SIA „Rettenmeier Baltic Timber” un AS „Inčukalns Timber” prasību pret Latvijas Radio, Latvijas Televīziju un Edgaru Kupču par nepatiesu ziņu atsaukšanu un kompensācijas piedziņu.” Tā norādīts Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumā lietā, kur kokapstrādes gigants vērsies ar prasību pret Latvijas Radio, Edgaru Kupču un Latvijas Televīziju kā atbildīgo par sabiedrisko mediju portālu LSM.lv.

Tiesa prasību noraidīja un nosprieda Latvijas Radio labā piedzīt no prasītājiem tiesāšanās izdevumus – 2400 eiro.

Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondents Edgars Kupčs raidījumu, par kuru izcēlies strīds, veidoja teju pirms gada. Tolaik iedzīvotājiem bijušas aizdomas, ka upes nomērdēšanā, iespējams, vainīgs vietējais kokapstrādes gigants „Rettenmeier”.

Drīzumā pēc izskanēšanas radniecīgie uzņēmumi – „Rettenmeier Baltic Timber” un „Inčukalns Timber” – vērsušies tiesā, lūdzot atsaukt raidījumā izskanējušas ziņas. Savā prasības pietikumā uzņēmumi norādīja, ka viss raksts un raidījums kopumā veidots tā, lai apsūdzētu “Rettenmeier” prettiesisku darbību veikšanā vides piesārņošanas jomā un kukuļošanā.

Uzņēmuma ieskatā žurnālists aprobežojies ar vienpusēju informāciju un sniedzis nepatiesas ziņas. Tāpat prasībā norādīts, ka publicētais aizskar uzņēmumu reputāciju un ceļ tiem neslavu.

Uzņēmumi prasījuši atsaukt ziņas, atvainoties, kā arī kompensācijas no Kupča 4000 eiro apmērā un no Latvijas Radio un LTV kopumā 10 000 eiro.

Latvijas Radio un Kupčs nepiekrita, ka tiktu izplatītas ziņas, un vēl jo vairāk nevarot piekrist tam, ka ziņas bijušas nepatiesas. „Nav šaubu par to, ka konkrētajā gadījumā visi apstrīdētie izteikumi bija žurnālista secinājums. Un žurnālistam bija pietiekama faktiskā bāze, lai izdarītu šādus secinājumus, kādi raidījumā tika pausti,” skaidroja Latvijas Radio advokāte Linda Bīriņa.

Par tiesas lēmumu noraidīt prasību advokāte ir gandarīta. Tāpat arī žurnālists Edgars Kupčs: „Es jūtos tā, ka jāturpina ir strādāt. Un šādu spriedumu es arī sagaidīju. Mazliet satraukums, protams, bija, jo tā ir pirmā pieredze ar tiesu,

pirmā pieredze ar lielu uzņēmumu, kas vēršas pret manu darbu un pret šo konkrēto raidījumu, kuru es pats vērtēju kā vienu no labākajiem vispār savā žurnālista pieredzē.”

Savukārt „Rettenmeier” pārstāve Dace Driče no komentāriem atturējās: „Man ir jāiepazīstas ar pilno spriedumu, lai es varētu sniegt kādu komentāru. Šobrīd komentāra nebūs.”

Driče norādīja, ka arī par pārsūdzēšanu lems pēc iepazīšanās ar pilno spriedumu. Pirmās instances tiesas lēmumu var pārsūdzēt 20 dienu laikā pēc pilnā sprieduma sastādīšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti