Tiesa noraida Kalnciema iedzīvotāju iebildes pret akumulatoru pārstrādes rūpnīcu

Administratīvā tiesa nu jau otrajā instancē nostājusies Jelgavas novada domes un uzņēmuma "EcoLead" pusē, noraidot iedzīvotāju sūdzību par ieceri Kalnciema pagastā būvēt svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu.

Tiesā informēja, ka 21.decembrī pieņemts spriedums, ar kuru noraidīts iedzīvotāju pieteikums, atstājot spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedumu.

Nepiekrītot Jelgavas novada domes lēmumam, kas apstiprināja akumulatora pārstrādes uzsākšanu Kalnciema pagasta rūpnieciskajā zonā, Kalnciema pagasta iedzīvotāju iniciatīvas grupa sadarbībā ar Vides aizsardzības klubu iesniedza sūdzību tiesā. Iedzīvotāji rosināja atcelt domes lēmumu.

Iedzīvotāju pārstāve, Jelgavas novada domes opozīcijas deputāte Irina Dolgova ("Saskaņa") sarunā ar Latvijas Radio

solīja ar tiesas lēmumu nesamierināties, taisnību meklēt Augstākajā tiesā un starptautiskās instancēs.

Iedzīvotāji uzskata, ka viņu iebildes nav ņemtas vērā, un bažījas par veselības pasliktināšanos, ja Kalnciemā pārstrādās svina akumulatorus.

Tikmēr Jelgavas novada dome apgalvo, ka visas procedūras sabiedrības iesaistei veiktas atbilstoši.  “Uzņēmums plāno nevis no jauna celt rūpnīcu, bet renovēt esošo rūpnīcas kompleksu. Līdz ar to sakārtot teritoriju un ļaut sakārtotā teritorijā attīstīties  citiem uzņēmējdarbības virzieniem,” par iecerēto stāsta Jelgavas novada domes pārstāve Dace Kaņepone.

Jelgavas novada domes pārstāve Dace Kaņepone
00:00 / 00:52
Lejuplādēt

Domē informē, jau pirmās instances tiesa secinājusi, ka sabiedrības informēšanas pienākums par sākotnējo sabiedrisko apspriešanu ticis izpildīts atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Veselības inspekcijas ieskatā konkrētajā gadījumā neesot pamata bažām par ražotnes negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi, ja tiek ievērotas tehnoloģijas, kā arī veikti nepieciešamie piesardzības pasākumi atbilstoši projektam.

Kalnciema teritorijā ir aptuveni 1950 iedzīvotāji, savukārt iesniegumu par iecerētā projekta neatbalstīšanu parakstījuši  758, no kuriem aptuveni 90 nav Kalnciema vai Jelgavas novada iedzīvotāji, informē novada domē.

Spriedumu var pārsūdzēt Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā mēneša laikā.

Kalnciema ciematā uzņēmums "East-West Finances" plāno kādā pamestā ražotnē izveidot akumulatoru pārstrādes rūpnīcu. Pašvaldība uzskata, ka tas pat palielinās apkārtējo īpašumu vērtību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt