Tiesā nonāk lieta saistībā ar miljona eiro kukuļa piedāvāšanu policistam

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu, kas saistīta ar miljona eiro liela kukuļa piedāvāšanu Valsts policijas amatpersonai. Lieta izmeklēta par kukuļa daļas piesavināšanos un par kukuļdošanas atbalstīšanu.

Prokuratūrā informēja, ka 8. jūlijā prokurors uz tiesu nosūtījis krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukta viena fiziskā persona par kukuļa daļas piesavināšanos un kukuļdošanas atbalstīšanu lielā apmērā. Tāpat lietā uzsākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai fiziskā persona saņēma 150 000 eiro kukulim, kas bija paredzēts valsts amatpersonai, bet no šīs naudas piesavinājās kukuļa daļu lielā apmērā, proti, 65 000 eiro.

Tāpat apsūdzētā persona, rīkodamās juridiskās personas interesēs, sarunāja tikšanos ar valsts amatpersonu, piedāvāja kukuli 1 000 000 eiro un nodeva kukuļa daļu – 85 000 eiro – valsts amatpersonai.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) iepriekš ziņoja, ka kukulis tika piedāvāts policijas amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, kriminālprocesā panāktu aresta atcelšanu juridiskās personas mantai. Taču policists vērsās pie policijas vadības, kas ziņoja KNAB.

Kopumā kriminālprocesā izņemti 150 000 eiro un uzlikts arests juridiskās personas mantai – finanšu līdzekļiem 33 001 633 eiro apmērā.

No kriminālprocesa izdalīts kriminālprocess pret kukuļdevēju un nosūtīts izmeklēšanai KNAB. 

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti