Tiesā nonāk lieta par vardarbību pret 8 bērniem slimnīcā «Ainaži»

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu tā sauktajā “Ainažu slimnīcas” lietā, tā jau ir nonākusi prokuratūrā un tagad nodota iztiesāšanai Vidzemes rajona tiesā. Apsūdzības celtas pret diviem bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas ''Ainaži'' darbiniekiem par vardarbību pret astoņiem bērniem.

Izmeklēšana par vardarbību tika sākta pirms diviem gadiem pēc Tiesībsarga biroja iesnieguma. Vairāku savstarpēji nesaistītu bērnu aizbildņi un vecāki iepriekš bija vērsušies Tiesībsarga birojā ar aizdomām par slimnīcā piedzīvotu vardarbību pret bērniem, tajā skaitā nepamatotu siešanu pie gultas un ilgstošu atstāšanu bezpalīdzīgā stāvoklī. 

Kriminālprocess tika sadalīts divās krimināllietās, un abas nodotas iztiesāšanai. 

Izmeklēšanas laikā iegūti pierādījumi, ka divi slimnīcas darbinieki – viens vīrietis un viena sieviete – bijuši gan fiziski, gan emocionāli vardarbīgi katrs pret četriem, bet kopumā pret astoņiem psihoneiroloģiskās slimnīcas pacientiem. Abi slimnīcas darbinieki atzīti par aizdomās turamajiem, un pret viņiem celta apsūdzība.

Apsūdzība pret slimnīcas darbiniekiem celta pēc Krimināllikuma pantiem, kas paredz kriminālatbildību par cietsirdīgu vai vardarbīgu izturēšanos pret nepilngadīgiem un mazgadīgiem bērniem, nodarot viņiem fiziskas vai psihiskas ciešanas.

KONTEKSTS: 

Tiesībsargs un Veselības inspekcija konstatējuši dažādus pārkāpumus bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži". Pārkāpumi saistīti arī ar ārstniecības personāla, iespējams, neatbilstošu rīcību saistībā ar pacientu piesiešanu pie gultas. 

Pret slimnīcu sākti divi kriminālprocesi. Viens no tiem Limbažu iecirknī, otru Vidzemes reģiona pārvaldes speciālisti izmeklē sadarbībā ar Rīgu. Zināms, ka tiek izmeklēta cietsirdība un vardarbība pret nepilngadīgajiem, kas cietuši no personām, no kurām cietušie bijuši materiāli vai kā citādi atkarīgi. Figurē arī seksuālā vardarbība. To Limbažu iecirknis nodevis prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Otrā, apjomīgākā procesā, Valmiera sadarbojas ar Rīgu. Lietā par cietušiem ir atzīti astoņi cilvēki.

Zināms, ka izmeklēšanā uzklausīti vairāk nekā simt liecinieki. Tikmēr tiesībsargs cēla trauksmi, ka slimnīcā pabijušo bērnu likumiskie pārstāvji nelūdz izmeklēšanā atzīt bērnus par cietušajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti