Tiesā nonāk jau trešā krimināllieta par «aplokšņu algām»

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par izvairīšanos no darbaspēka nodokļu nomaksas vairāk nekā 58 tūkstošu eiro apmērā, informēja prokuratūrā. Šoruden tā jau ir trešā “aplokšņu algu” krimināllieta, kas nonāk tiesā.

Saskaņā ar Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurora lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā apsūdzēts kāda uzņēmuma valdes loceklis. Uzņēmējs, mantkārības vadīts un uzņēmuma interesēs nolēma ziņojumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī norādīt apzināti nepatiesu informāciju par uzņēmuma darba ņēmējiem un viņu darba samaksu.

Īstenojot savu noziedzīgo nodomu, apsūdzētais deva norādījumus personai, kura kārtoja uzņēmuma grāmatvedību un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā iesniedza uzņēmuma ziņojumus, kuros netika norādīta informācija par vairākiem uzņēmuma darba ņēmējiem, darba ienākumiem un aprēķinātiem nodokļiem. Šī persona nebija informēta par uzņēmēja noziedzīgajām darbībām.

Šādas rīcības rezultātā uzņēmums izvairījās no nodokļu nomaksas vairāk nekā 58 000 eiro apmērā.

Turklāt uzņēmuma apsūdzētais valdes loceklis izmaksāja grāmatvedības uzskaitē neuzrādīto darba samaksu vairāk nekā 37 000 eiro apmērā. Savukārt vēl viens lietā apsūdzētais vīrietis atbalstīja grāmatvedības uzskaitē neuzrādītās darba samaksas izmaksāšanu skaidrā naudā vairākiem darba ņēmējiem.

Viens vīrietis apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļiem un “aplokšņu algu” maksāšanu, bet otrs – par līdzdalību noziedzīgā nodarījumā. Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Portālam LSM.lv prokuratūrā norādīja, ka jau iepriekš šoruden tiesai nodotas vēl divas lietas saistībā ar “aplokšņu algām”: viena lieta nodota 6.novembrī, bet cita 9.oktobrī, un tajā apsūdzība celta arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Ziņots, ka kriminālatbildību par "aplokšņu algu" maksāšanu Saeima noteica 2016.gada pavasarī, paredzot, ka par šādu noziegumu var piemērot arī cietumsodu. Līdz šī gada septembrim VID Finanšu policija bija ierosinājusi astoņus kriminālprocesus par algu maksāšanu aploksnē.

VID aprēķini liecina, ka lielākie "aplokšņu algu" maksātāji gadā slēpj 776 miljonus eiro. Tostarp zināms, ka sākts kriminālprocess aizdomās par "aplokšņu algām" restorānā "Tokyo City".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti