Dienas notikumu apskats

„AB.LV” nākamnedēļ atlaidīs trešdaļu darbinieku; apturēti arī būvniecības projekti Skanstē

Dienas notikumu apskats

Vācijas augstākā tiesa lemj par labu pašvaldību tiesībām aizliegt auto ar dīzeļdzinējiem

Zemgales apgabaltiesa atbrīvo apcietināto, atstādināto bērnunama "Līkumi" direktoru

Tiesa no apcietinājuma atbrīvo bērnunama «Līkumi» atstādināto direktoru

Zemgales apgabaltiesa slēgtā sēdē nolēma atbrīvot no apcietinājuma bērnunama „Līkumi" atstādināto direktoru Juri Boķi, kuram drošības līdzeklis – apcietinājums - bija piemērots kopš februāra vidus.

Boķis līdz šim atradās Rīgas Centrālcietumā. Viņam gan saglabājas citi iepriekš noteikti drošības līdzekļi, proti, aizliegums pildīt direktora pienākumus, izbraukt no valsts un ilgāk par diennakti atstāt dzīvesvietu.

Lietu izmeklējošais prokurors Aivars Egle norādīja, ka atstādinātā Boķa rīcībā bijusi saskatāma pretdarbība, kas varētu kaitēt izmeklēšanai.

Prokurors par tiesas lēmumu pauda izbrīnu, jo bija pārliecināts, ka pierādījumu Boķa pretdarbībai pietiek. Līdz ar šādu tiesas lēmumu prokuratūra plāno noteikt Boķim papildu drošības līdzekli – liegumu kontaktēties ar bērnunama personālu, lai viņš pastarpināti nevadītu iestādi.

“Ar brīvības atņemšanu nesaistītie procesuālie piespiedu līdzekļi savu mērķi nebija sasnieguši. Boķis turpināja ne tikai veikt pretdarbības kriminālprocesa mērķu sasniegšanai, bet arī pārkāpa viņam piemēroto drošības līdzekli, noteiktas nodarbošanās aizliegums, pastarpināti vadot ģimenes atbalsta centra „Saulstari” iestādi. Par to lietā bija iegūti pietiekami pierādījumi,” sacīja prokurors.

Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija liecina, ka Boķis, iespējams, mēģinājis ietekmēt bijušo bērnunamu audzēkņu liecības.

Boķis apcietināts februāra vidū, jo izmeklētāji secinājuši, ka Boķa rīcībā saskatāma pretdarbība, kas varētu kaitēt kriminālprocesa izmeklēšanai. Viņš tiek turēts aizdomās par iespējamu vardarbīgu un cietsirdīgu apiešanos ar bērnunama audzēkņiem un amatpersonas dienesta pilnvaru pārsniegšanu.

Līdz šim bija zināms, ka krimināllietā par vardarbību "Līkumos" par cietušajiem atzīti divi cilvēki, taču tagad prokurors Aivars Egle pastāstīja, ka 

nu par cietušajiem atzīti seši bijušie bērnunama audzēkņi un vēl diviem tuvākajā laikā varētu būt cietušo statuss.

Sešu cietušo liecības esot nopietns pamats apsūdzību izvirzīšanai, Latvijas Radio otrdien norādīja kriminālprocesa iniciators – tiesībsargs.

Pēc tiesas sēdes Boķis ātrā solī pameta tiesas telpas. Uz žurnālistu jautājumiem atstādinātais bērnunama direktors neatbildēja. Boķi ārpusē sagaidīja meitas, kas arī tēva vārdā atteica komentārus žurnālistiem.

Boķa aizstāve, zvērināta advokāte Jeļena Kvjatkovska pēc sēdes pauda gandarījumu par viņas klientam pozitīvu lēmumu. 15 lappušu garā pārsūdzībā Kvjatkovska tiesai esot norādījusi uz procesuāliem pārkāpumiem, Boķim iepriekš neļaujot izteikties par viņa it kā traucēšanu izmeklēšanai. Arī pēc būtības esot izdevies noliegt otras puses četrus argumentus, kas pamatoja apcietinājuma nepieciešamību.

“Šajā kriminālprocesā ir ļoti daudz tādas pārsteidzīgas rīcības un arī ir diezgan daudzi pārsteidzīgi secinājumi. No man pieejamās informācijas izriet, ka ļoti aktīvu dalību šajā kriminālprocesā ieņem arī cietušās puses advokāts, un lielā mērā, manuprāt, viņš arī vada izmeklēšanu. Vismaz tādas ziņas ir,” sacīja advokāte.

Kriminālprocesā cietušos pārstāvošais advokāts Artūrs Zvejsalnieks to noraida.

“Nu es domāju, mana loma būs stipri pārvērtēta šajā gadījumā. Tas ir diezgan tāds nesaprotams viedoklis. Ja tur runā par tiem apcietinājuma jautājumiem, tad bija tur informācija, tai skaitā arī manā rīcībā par to, ka ir darbības, kas vērstas uz liecinieku ietekmēšanu, bet sīkāk es tur, protams, neko nevaru komentēt,” pauda Zvejsalnieks.

Izteikumus noliedz arī lietu uzraugošais prokurors Aivars Egle.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti