Tiesā maksātnespējas administratori Durevskis un Saulītis lietā par izspiešanu un bezdarbību vainu neatzīst

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien, 9. janvārī, turpināja izskatīt krimināllietu, kurā divi maksātnespējas administratori – Nauris Durevskis un Sandis Saulītis – apsūdzēti par valsts amatpersonas bezdarbību, izspiešanu un tirgošanos ar ietekmi. Apsūdzība uzskata, ka noziedzīgās darbības vērstas pret uzņēmumu „Junior Fashion”, kuram bija pieteikta maksātnespēja. Tiesa uzklausīja Vladislavu Lankertu, kurš nu jau likvidētā uzņēmuma īpašnieku vārdā ar apsūdzētājiem vedis sarunas un vēlāk vērsies policijā, ziņojot par izspiešanu.

Tiesa turpina izspiešanā un bezdarbībā apsūdzēto maksātnespējas administratoru Durevska un Saulīša krimināllietu
00:00 / 03:56
Lejuplādēt

Pirms vairāk nekā trim gadiem apģērbu un apavu tirgotājam „Junior Fashion” sākts maksātnespējas process. Par tā maksātnespējas administratoru tika iecelts Sandis Saulītis. Taču apsūdzība uzskata, ka faktiski administratora funkcijas pildījis Nauris Durevskis.

Trešdien tiesa uzklausīja Vladislava Lankerta liecības. Viņš bija finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma īpašnieces znots. Sievasmāte veselības problēmu dēļ ar maksātnespējas procesu nodarboties nevarēja. Lankerts tiesā stāstīja, ka sazinājies ar Saulīti, lai noskaidrotu, kā process norit, bet viņš ieteicis komunicēt ar Durevski. Jau pirmo reizi satiekoties ar Durevski, Lankerts sapratis, ka no viņa mēģina izspiest naudu.

“Nauris pirmās tikšanās reizē, 2015. gadā, man parādīja dokumentus par mūsu ģimenes īpašumiem. Un pateica: jums ir par ko padomāt, jums nebūs grūti šķirties no šādas summas. Es atbildēju, ka man ir jāpadomā. Mēs ar ģimeni pieņēmām lēmumu, un pēc pāris dienām es viņam telefoniski tieši pateicu: Nauri, ar izspiedējiem mēs nesadarbosimies. Mēs nemaksājām bandītiem 90. gados, arī tagad administratoriem nemaksāsim,” pauda Lankerts.

Proti, administrators prasījis samaksāt konkrētu naudas summu. Pretējā gadījumā draudējis, ka Saulītis vērsīsies tiesā pret uzņēmumu "Junior Fashion", pieprasot apķīlāt tā īpašniecei piederošos īpašumus. Gadu vēlāk izrādījies, ka Durevskis savus draudus īstenojis, stāsta Lankerts: “Gadu vēlāk mēs saņēmām tiesas lēmumu par to, ka mūsu īpašumiem ir uzlikti apgrūtinājumi. Zemei Jūrmalā un dzīvoklim Rīgā, Skolas ielā, kas piederēja Ludmilai Kalviņai.”

Ģimene konsultējusies ar advokātu. Nolēmuši doties uz policiju. Pēc iesnieguma uzrakstīšanas Lankerts piekritis iesaistīties izmeklēšanas eksperimentā un uz tikšanos ar Durevski turpmāk devies ar likumsargu iedoto diktofonu.

Summas, kuras Lankerts un apsūdzība uzskata par izspiešanu, lai panāktu īpašumu atbrīvošanu no ķīlas, Durevskis rakstījis uz lapiņām.

“Sākumā bija 25 tūkstoši eiro, tad 20. Pirmajās reizēs mēs praktiski vienojāmies par 13 tūkstošiem eiro. Summas mainījās katru reizi, un tad summa tika konkrēti noteikta, 20 [tūkstoši] un viss,” stāsta Lankerts.

No liecinieka teiktā noprotams, ka summa, kas beigās bija sarukusi līdz 13 000 eiro, bija jāsamaksā trijās daļās. Divas reizes Lankerts Durevskim devis naudu, bet abās administrators to nav paņēmis, pēdējā reizē, sakot, ka samaksa notikšot ar pārskaitījumiem.

Prokurore Zane Pavāre pastāstīja, ka Durevskis apsūdzēts pēc diviem krimināllikuma pantiem, Saulītis – viena. “Proti, vienam no apsūdzētajiem ir par izspiešanu un par tirgošanos ar ietekmi. Savukārt otram apsūdzētajam ir par savu pienākumu nepildīšanu kā valsts amatpersonai,” pastāstīja prokurore.

Apsūdzētie un viņu advokāti no komentāriem atteicās. Bet prokurore atklāj, ka viņi vainu neatzīst:

“Tiesas sēdē šobrīd attieksme ir tāda, ka vainu savu neatzīst apsūdzētie. Līdz ar to mēs veicam pilnu pierādījumu pārbaudi.

Pratinām visus lieciniekus, pārbaudīsim lietas materiālus. Tad arī uzklausīsim argumentus, ja liecinās, apsūdzētajiem par to, kāpēc neatzīst.”

Pēc administratoru aizturēšanas Lankerta ģimenes uzņēmuma likvidēšana nonākusi cita administratora rokās. Nu tas esot likvidēts, un ģimenes īpašumi atķīlāti.

Tiesnesis Zigmunds Dundurs liecinieku uzklausīšanu šajā lietā turpinās februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti