Tiesa liek piedzīt morālā kaitējuma atlīdzību - 7000 eiro saistībā ar jaundzimušā nāvi

Zemgales apgabaltiesa ceturtdien daļēji apmierināja kādas sievietes prasību pret Jelgavas pilsētas slimnīcu un no tās piedzina morālā kaitējuma atlīdzību - 7000 eiro saistībā ar jaundzimušā nāvi.

Katrs no vecākiem bija prasījis atlīdzināt aptuveni 280 000 eiro. Sievietes vīra prasību tiesa noraidīja.

Nelaime ģimenē notika pirms septiņiem gadiem. Vairāk par šo lietu stāsta bērna vecāku advokāts  Ronalds Rožukalns: „Diemžēl dzemdību palīdzība slimnīcā tika veikta nekvalitatīvi, jo tās rezultātā dažas stundas pēc piedzimšanas mira jaundzimušais bērniņš. Vecāki arī vērsās ar iesniegumu toreizējā Medicīniskās aprūpes un darbaspējas ekspertīzes kvalitātes kontroles inspekcijā, kura konstatēja Jelgava slimnīcas ārstu darbībās vairākus pārkāpumus, par ko ārstiem tika piemērots administratīvais sods 25 latu apmērā.”

Abi vecāki vērsās Jelgavas policijā ar lūgumu sākt kriminālprocesu. „Kriminālprocess tika sāks, bet piecus gadus vēlāk izbeigts. Šodien Zemgales apgabaltiesa pasludināja saīsināto spriedumu civillietā un daļēji apmierināja viena prasītāja prasību,” stāsta Rožkalns.

Advokāts arī norāda, ka pilns tiesas spriedums tiks sastādīts 13. februārī, un tad arī viņa klienti lems, kādi būs tālākie soļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti