Tiesa liek Marnauzu atjaunot RPIVA zinātņu prorektores amatā un izmaksāt 49 000 eiro

Rīgas rajona tiesa šodien uzdeva atjaunot darbā bijušo Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) zinātņu prorektori Māru Marnauzu un izmaksāt 49 000 eiro, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tiesa arī nolēma piedzīt no RPIVA par labu Marnauzai vidējo izpeļņu 49 030 eiro par laika periodu no 2013.gada 1.oktobra līdz šī gada 30.jūlijam. Tāpat tiesa nolēma piedzīt no RPIVA Marnauzas labā ar lietas vešanu saistītus izdevumus 1799 eiro. Tiesa arī noteica Marnauzai tiesības saņemt likumiskos 6% gadā no RPIVA no parāda summas līdz sprieduma izpildei.

Prasību daļā par nokavējuma procentu piedziņu un morālā kaitējuma atlīdzību tiesa noraidīja. Tāpat noraidīta prasība par pienākuma uzlikšanu RPIVA atvainoties Marnauzai.

Spriedumu Rīgas apgabaltiesā var pārsūdzēt 20 dienu laikā no 27.augusta.

Jau ziņots, ka augstskola atzina likumpārkāpumu zinātņu prorektora un Zinātņu daļas rīcībā, kā arī to, ka doktora diplomi tika izsniegti, pārkāpjot normatīvo aktu prasības. Iekšējā dienesta pārbaudes komisija konstatēja pietiekamu profesionālo spēju neesamību, prettiesisku rīcību, pārmērīgu pašpaļāvību un rekomendēja atbrīvot no amata vairākas augstas amatpersonas. Tikmēr Izglītības kvalitātes valsts dienests atzina par vainīgu un piemēroja naudas sodu RPIVA rektorei Dacei Markui par valsts atzītu izglītības dokumentu izsniegšanas kārtības pārkāpšanu.

Marnauza, pamatojoties uz 2004.gada 27.aprīlī noslēgto darba līgumu, pieņemta darbā RPIVA par zinātņu prorektori. RPIVA 2013.gada 22.augustā izdevusi rīkojumu, kurā noteikts, ka sieviete atstādināta no darba zinātņu prorektores amatā uz laiku līdz 2013.gada 10.septembrim, lai nodrošinātu objektīvu dienesta pārbaudes veikšanu.

2013.gada 20.septembrī prasītāja cēlusi tiesā prasību pret RPIVA, kurā lūgusi atzīt par prettiesisku un spēkā neesošu rīkojuma attiecīgo punktu un piedzīt vidējo izpeļņu par darba piespiedu kavējuma laiku no 2013.gada 22.augusta līdz 2013.gada 10.septembrim.

Prasītāja norādījusi, ka no rīkojuma nav secināms, kas bijis par iemeslu RPIVA kā darba devējas rīcībai atstādināt viņu no prorektores amata. RPIVA rīkojumā neesot norādīts neviens objektīvs apstāklis, kādēļ prasītāja tiek atstādināta no prorektores amata pienākumu izpildes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt