Tiesa liek LTV debatēs iekļaut Latvijas Reģionu apvienības premjera amata kandidātu

Administratīvā rajona tiesa uzlika Latvijas Televīzijai (LTV) pienākumu priekšvēlēšanu debatēs piektdien, 5.oktobrī, plkst.21.20 iekļaut arī Latvijas Reģionu apvienības premjera amata kandidātu. LTV pildīs tiesas lēmumu.

Politisko partiju apvienība Latvijas Reģionu apvienība vērsās tiesā ar mērķi panākt tās premjera amata kandidāta iekļaušanu LTV1 premjera amata kandidātu debatēs.

Tiesa vērtēja, ka LTV ir rīcības brīvība noteikt priekšvēlēšanu raidījumu norises kārtību un sadalīt raidlaiku starp politiskajām partijām. Tas nozīmē, ka katrai politiskajai partijai piešķiramais raidlaiks var būt atšķirīgs, ievērojot tās nozīmīgumu un aktualitāti vēlētāju vidū.

LTV kā kritēriju ir izvēlējusies tieši politisko partiju aktualitāti un nozīmīgumu vēlētāju vidū. LTV noteica, ka debatēs piedalīsies tikai to politisko spēku premjera amata kandidāti, kas saskaņā ar pētījumu centra SKDS aptauju par 2018.gada jūliju ir pārsnieguši 2% reitinga robežu.

Tiesa atzīst izvēlēto kritēriju par pieļaujamu.

Vienlaikus tiesa uzskata, ka LTV šo kritēriju ir piemērojusi nepareizi, tādējādi pieļaujot rīcības brīvības izmantošanas kļūdu, jo noslēdzošajam debašu ciklam ir ņēmusi vērā 2018.gada jūlija datus, kas objektīvi neatspoguļo aktuālo situāciju šobrīd.

Tiesas ieskatā LTV, izstrādājot rīcības plānu priekšvēlēšanu raidījumiem, bija jārēķinās, ka situācija var mainīties, un jāparedz iespēja ņemt vērā aktuālos datus. Jūlija datu izmantošana šobrīd vairs nesasniedzot mērķi informēt vēlētājus par aktuālajām un politiski nozīmīgākajām partijām.

Tikmēr LTV skaidro, ka jūlija reitingu dati tika izmantoti gan nosakot to, cik gari būs raidījumi “Partija fokusā”, gan sarakstu līderu un premjera amata kandidātu debašu dalībniekus, tādējādi vēlēšanu programmai nosakot vienādus kritērijus.

Tiesa norādījusi, ka pieteicēja saskaņā ar datiem par augustu un septembri atbilst LTV izstrādātajam kritērijam. Saskaņā ar SKDS aptauju Latvijas Reģionu apvienības reitings septembrī ir 2,2%.

Līdz ar to tiesa 5.oktobrī apmierināja Latvijas Reģionu apvienības pagaidu aizsardzības lūgumu un uzlika LTV pienākumu nodrošināt politiskā spēka pārstāvja dalību debatēs. Tiesa noteica, ka lēmums izpildāms nekavējoties.

LTV jurists Jānis Jeronovičs ziņu portālam LSM.lv apstiprināja, ka

LTV izpildīs tiesas lēmumu, jo tas stājas spēkā nekavējoties.

Vienlaikus LTV izvērtēs tiesas lēmumu un, iespējams, to pārsūdzēs.

Tiesa pasludināja saīsināto lēmumu, vienlaikus izklāstot būtiskākos motīvus. Lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā 14 dienu laikā no pilnā lēmuma sastādīšanas dienas. Pilns lēmums tiks sastādīts 2018.gada 19.oktobrī.

LTV arī norāda, ka

šis tiesas lēmums attiecas tikai un vienīgi uz Latvijas Reģionu apvienību.

Piektdienas vakara debatēs piedalīsies astoņu partiju premjera amata kandidāti:

  • Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība),
  • Krišjānis Kariņš ("Jaunā  Vienotība"),
  • Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”),
  • Roberts Zīle (Nacionālā apvienība),
  • Vjačeslavs Dombrovskis (“Saskaņa”),
  • Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija),
  • Aldis Gobzems ("KPV LV"),
  • Edvards Smiltēns (Latvijas Reģionu apvienība). 

Savukārt jau notikušās debates ar visu vēlēšanās startējošo politisko spēku līderiem skatāmas Replay.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti