Dienas notikumu apskats

SOK atņem Tretjakovam Sočos izcīnīto zelta medaļu skeletonā, par čempionu kļūstot Dukuram

Dienas notikumu apskats

Daļa seksuālo varmāku atkārtoti izdara dzimumnoziegumus

Tiesa atzīst – reklāmas pašvaldības «avīzē» radīja zaudējumus «Bauskas Dzīvei»

Tiesa atzīst – reklāmas pašvaldības «avīzē» radīja zaudējumus «Bauskas Dzīvei»

Reģionālajam laikrakstam „Bauskas Dzīve” ir tiesības saņemt sešus tūkstošus eiro lielu zaudējumu atlīdzību par zaudējumiem, kas radušies tādēļ, ka Iecavas novada dome pašvaldības finansētajā laikrakstā „Iecavas Ziņas” publicē komercreklāmu. Šādu spriedumu, izskatot „Bauskas Dzīves” prasību pret pašvaldību, pieņēmusi Administratīvā rajona tiesa.

Izskatot reģionālā laikraksta „Bauskas Dzīve” prasību pret Iecavas novada domi, Administratīvā rajona tiesa pieņēmusi vietējai presei labvēlīgu spriedumu. Prasības iesniedzēji par tiesas lēmumu informēti ceturtdien, 23.novembrī.

“Tiesa nospriedusi, ka

Iecavas novada domes faktiskā rīcība, publicējot komercreklāmas tās informatīvajā izdevumā, ir prettiesiska. Tādējādi tiesa nolēma, ka šāda darbība un rīcība ir pārtraucama.

Papildus arī tika apmierināta mantiskā prasība 17,8 tūkstošu eiro vērtībā. Attiecīgi šī summa piedzenama no Iecavas novada domes par labu “Bauskas Dzīvei”,” pastāstīja „Bauskas Dzīves” intereses pārstāvošais advokāts Andris Tauriņš no „Sorainen”.

Vēlāk advokāts ar atsauci uz tiesu precizēja, ka prasība apmierināta 6031 eiro apjomā.

Tikmēr Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks ir apņēmības pilns šonedēļ publiskoto „Bauskas Dzīvei” labvēlīgo spriedumu pārsūdzēt. Viņaprāt, nav pamata uzskatīt, ka, publicējot komercreklāmas, „Bauskas Dzīvei” būtu nodarīti kādi zaudējumi: “Tas ir uzpūsts skaitlis, jo mēs neņemam reklāmas par Bauskas rajonu. Reklāmas ir mūsu pašu iedzīvotāju. Mums interesē mūsu iedzīvotāji, nevis Bauskas rajona iedzīvotāji.”

Komercreklāmu un maksas paziņojumu publicēšanu pašvaldību finansētos izdevumos plaši praktizē daudzas pašvaldības. Uz faktu, ka šāda prakse uzskatāma par konkurences kropļošanu, vairākkārt norādījusi arī Konkurences padome.

„Bauskas Dzīve” ir pirmais reģionālais laikraksts, kas tiesā cēlis prasību par komercreklāmu publicēšanas rezultātā nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu.

Iepriekš gan Administratīvā rajona tiesa noraidīja „Bauskas Dzīves” prasību aizliegt Iecavas novada domei izdot pašvaldības finansēto izdevumu „Iecavas Ziņas”, aizliegt komercreklāmas publicēšanu, kā arī kompensēt zaudējumus, ko šādu reklāmu publicēšana nodarījusi „Bauskas Dzīvei”. Tiesa atteicās ierosināt lietu, taču Augstākā tiesa, izskatot „Bauskas Dzīves” sūdzību par šo tiesas rīcību, nolēma, ka laikraksta izdevējiem ir tiesības tiesas ceļā prasīt komercreklāmu aizliegšanu un zaudējumu atlīdzību.

Augstākā tiesa gan noraidīja to prasības, kas saistīta ar vietvaras rīcību, izdodot savu laikrakstu. Apstrīdot šādu lēmumu, "Bauskas Dzīve" vērsās Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT).

Tāpat vairākkārt vēstīts par reģionālo mediju sūdzībām par pašvaldību veidotajiem informatīvajiem izdevumiem, kas imitē presi, bet nav redakcionāli neatkarīgi. 2016.gada februārī tika aplēsts, ka gandrīz katra no 119 Latvijas pašvaldībām atbilstoši savām budžeta iespējām jau gadiem drukā savu oficiālo izdevumu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt