Dienas ziņas

Šaubīgā gaļa līdz «LIDO» klientiem nav nonākusi

Dienas ziņas

«Latvijas Pasts» aicina uzmanīties no krāpniekiem

20 000 eiro par dižtūjas nozāģēšanu

Tiesa atstāj spēkā 20 000 eiro sodu «Sadales tīklam» par dižtūjas nozāģēšanu

Vairāk nekā 20 000 eiro par dižkoka nozāģēšanu. Tiesa atstājusi spēkā lēmumu par zaudējumu piedziņu no valstij piederošā uzņēmuma "Sadales tīkls", kas, tīrot elektrolīnijas trasi Vecumnieku novadā, nozāģējis vienu no lielākajām Latvijas dižtūjām. "Sadales tīkls" notikušajā vaino elektrolīnijas tīrīšanai nolīgto apakšuzņēmumu un spriedumu gatavojas pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Dižkoka statuss tūjām pienākas, to apkārtmēram 1,3 metru augstumā sasniedzot pusotru metru. Valles pagastā augošās Rietumu tūjas stumbra apkārtmērs bija 2,76 metri, kad, 2017. gada rudenī, "Sadales tīkla" uzdevumā tīrot elektrolīnijas trasi, SIA "Vējakalni A.V." koku nozāģēja. Valsts vides dienests (VVD) dabai nodarītos zaudējumus aplēsa 20 350 eiro apmērā.

"Šī zaudējuma apjoms atkarīgs no tā, cik ļoti bojāts kādas darbības ietekmē ir dižkoks, šajā gadījumā dižkoks ir nozāģēts, tātad pilnībā iznīcināts. Tā bija viena no resnākajām tūjām noteikti Latvijā un varbūt pat Baltijā," teica Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis Andris Širovs. 

"Sadales tīkls", norādot, ka tūjai nav bijis pievienots dižkokus apzīmējošais ozollapas simbols, un minot arī citus argumentus, lēmumu par kompensācijas piedziņu pārsūdzēja tiesā.

Tomēr Administratīvā apgabaltiesa VVD lēmumu atstājusi spēkā, norādot, ka atbildība šajā gadījumā jāuzņemas tieši "Sadales tīklam" kā tīrīšanas darbu pasūtītājam.

"Pieteicēja nepamatoti uzskata, ka tūjas ciršanas brīdī tai klāt nebija nevienas pazīmes, kas liecinātu, ka tūja ir dižkoks. Kaut arī pie tūjas nebija izvietota informatīva zīme, tūjas izmērs liecināja, ka tā varētu būt atzīstama par dižkoku," teikts tiesas spriedumā.

"Sadales tīkls" spriedumu sola pārsūdzēt Augstākajā tiesā. "Šī nozāģētā tūja atradās ārpus elektrolīnijas trases, tomēr šo argumentu tiesa neņem vērā, un uzņēmums uzskata, ka vainīgā persona, kas jāsauc pie atbildības, ir tieši darba izpildītājs SIA "Vējakalni A.V.", kurš ir atzinis savu vainu," teica "Sadales tīkla" pārstāve Tatjana Smirnova.

SIA "Vējakalni A.V." vadītājs gan sarunā ar Latvijas Televīziju uzsvēra, ka sava uzņēmuma vainu neatzīst un visi darbi veikti saskaņā ar līguma tehniskajām prasībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt