Tiesa atstāj bez virzības suņu barības «Dogo» ražotāja prasību pret vetārstiem

Vidzemes priekšpilsētas tiesa otro reizi atstājusi bez virzības uzņēmuma „Tukuma straume” prasību pret veterinārārstiem, kas publiski brīdinājuši par „Tukuma straumes” ražotās suņu barības „Dogo” iespējamo saistību ar suņu barības vada paplašināšanos.

Uzņēmums no veterinārārstiem prasīja piedzīt aptuveni 450 000 eiro.

„Tukuma straumes” pārstāvji savas prasības atstāšanu bez virzības nekomentē, jo nav saņēmuši informāciju par iemesliem, kādēļ lieta nav uzsākta.

Tikmēr viena no atbildētājām - veterinārārste Lita Konopore - par prasības atstāšanu bez virzības pauž gandarījumu: "Par šo situāciju ļoti labi pateica zinātniskajā konferencē Eiropas Veterinārārstu federācijas viceprezidents Endrū Robinsons. Viņš pateica, ka 'megaesophagus' uzliesmojums Latvijā parāda to milzīgo plaisu starp to, ko universitātēs māca veterinārārstiem, kas ir ētika, rūpes par dzīvnieku, atbildība pret sabiedrību, tās veselību, un kas notiek ar profesionāļiem dzīvē, kad viņi reāli brīdina suņu īpašniekus, lai pasargātu viņu mīluļus no saslimšanas un nāves. Tas ir tas, ko mēs darījām, un, protams, esam ļoti gandarīti, ka tiesa ir atstājusi „Tukuma straumes” prasību bez virzības."

Viņa gan piebilda, ka pašlaik vēl nezina, kādi ir cēloņi, kādēļ jau otru reizi "Tukuma straumes" prasība ir atstāta bez virzības. "Bet, mūsuprāt, tā ir ļoti laba ziņa," saka Konopore.

Veterinārārste Lita Konopore

  Jau ziņots, ka suņu barības „Dogo” ražotājs „Tukuma straume” vērsies tiesā pret 17 fiziskām un juridiskām personām par informācijas izplatīšanu, kas saista „Dogo” barību ar suņu barības vada paplašināšanos. “Tukuma straume” vēlas no atbildētājiem piedzīt 458 411 eiro.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti