Panorāma

EK pret Krievijas gāzes dominēšanu

Panorāma

Nevienojas par patvēruma meklētāju mentoru algām

Atliek tiesu zīdaiņa izvarošanas lietā

Tiesa atliek lietu par desmit mēnešus vecas meitenītes izvarošanu Iršu pagastā

Pusgadu pēc šokējošajiem notikumiem Iršu pagastā, kur kāds vīrietis dzērumā izvaroja bijušās dzīvesbiedres desmit mēnešus veco bērnu, cietusī meitenīte kopā ar vecāko brāli vēl aizvien atrodas Kokneses krīzes centrā. Bērnu māte atbildīgajiem dienestiem vēl nav pierādījusi, ka spēj par bērniem pienācīgi parūpēties. Savukārt krimināllietā apsūdzētā vīrieša tiesa atlikta uz vairākiem mēnešiem. 

Tiesas sēdei par desmit mēnešu vecās meitenītes izvarošanu bija jānotiek pirmdien, 22.februārī, plkst. 14 Aizkraukles rajona tiesā, tomēr apsūdzētā ieslodzījuma biedri tiesneša lēmumu nesagaidīja.  Aizkraukles tiesā atklāj – apsūdzētā veselības stāvokļa dēļ krimināllietas izskatīšana atlikta uz vairāk nekā divarpus mēnešiem – līdz 2. maijam.

"17. februārī saņēmām no centrālcietuma paziņojumu, ka apsūdzētais ir pārvietots uz Olaines cietuma slimnīcu veselības stāvokļa dēļ (..)," stāsta Aizkraukles rajona tiesas pārstāve Ruta Čipāne.

Par šokējošo notikumu Kokneses novada Iršu pagastā ziņots pērn augustā. Kāda sieviete, kurai pēc dzīvesbiedra vardarbības bija ierādīts sociālais dzīvoklis 20 kilometru attālajā Koknesē, vasaru bija atgriezusies pavadīt Iršos pie mātes. Bet apciemojums aizveda atpakaļ pie bijušā dzīvesdrauga. Abi kopā lietojuši alkoholu. Tad sieviete uz kādu brīdi dzīvokli pametusi, kopā ar iereibušo vīrieti atstājot savu desmit mēnešus veco zīdaini. Viņš meitenīti izvaroja.

Aptuveni 50 gadus vecais vīrietis notikušajā atzinies un tiks tiesāts par bērna izvarošanu un tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu. Meitenītes mātei pēc notikušā atņemtas aizgādības tiesības pār abiem viņas bērniem, un meitenīte kopā ar vecāko brāli jau kopš augusta mitinās Kokneses krīzes centrā.

Iepriekš Kokneses bāriņtiesas vadītāja "Panorāmai" vairākkārt norādījusi, ka par aizgādības tiesību atjanošanu bāriņtiesa lems tikai pēc tiesas lēmuma par šo gadījumu ierosinātajā krimināllietā,  tātad - līdz ar sēdes pārcelšanu - ātrākais vēl pēc divarpus mēnešiem.

Pirmdien sastapt atbildīgās bāriņtiesas vadītāju "Panorāmai" neizdevās, jo, kā bija redzams zīmītē pie viņas kabineta durvīm, viņa šobrīd ir saslimusi, savukārt citiem šīs bāriņtiesas locekļiem kameru priekšā komentēt konkrēto lietu bāriņtiesas vadītāja ir aizliegusi.

Aizkadrā bāriņtiesas darbinieki skaidro - tiesas lēmumu par soda mēru meitenītes izvarotājam tomēr negaidīs. Aizgādības tiesību jautājumu vērtēs, kad sieviete pati vērsīsies bāriņtiesā ar lūgumu aizgādības tiesības atjaunot.

"Mūsu psihologs brauca, skatījās, kā mamma uzvedas ar bērniem tikšanās reizēs, un es domāju, šis sniegtais skatījums būs pietiekami objektīvs, tad bāriņtiesa izvērtēs. Socdienests sniegs savu atzinumu, kā mammai ir veicies ar darba meklējumiem, kas notiek ar sadzīves apstākļiem mājās, ar ārstēšanos," stāstīja Kokneses novada sociālā dienesta vadītāja Baiba Tālmane.

Lai arī līdz šim bērnu māte atvases krīzes centrā ik nedēļu apciemojusi, ar oficiālu lūgumu atjaunot aizgādības tiesības viņa bāriņtiesā vēl nav vērsusies.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti