Tiesa atkārtoti lemj paturēt apcietinājumā spiegošanā aizdomās turēto Ādamsonu (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien, 11. augustā, nolēma paturēt apcietinājumā par spiegošanu Krievijas labā aizdomās turēto Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu ("Saskaņa").

Precizējums

2.rindkopā precizēta informācija par lēmuma nepārsūdzēšanu.

Tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Jūnija sākumā jau minētā Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa tobrīd aizturētajam Ādamsonam kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Ādamsons tiesas lēmumu pārsūdzēja Rīgas apgabaltiesā, taču tā  piemēroto drošības līdzekli nemainīja.

Likumā teikts, ka apcietinājumu var piemērot tikai tad, ja kriminālprocesā iegūtās konkrētās ziņas par faktiem rada pamatotas aizdomas, ka persona ir izdarījusi noziegumu, par kuru likums paredz brīvības atņemšanas sodu, un cita drošības līdzekļa piemērošana nevar nodrošināt, ka persona neizdarīs jaunu noziegumu, netraucēs vai neizvairīsies no izmeklēšanas.

KONTEKSTS:

Vairāku Saeimas sasaukumu deputāts Jānis Ādamsons no “Saskaņas” tiek turēts aizdomās spiegošanā Krievijas labā.

Saeima 10. jūnijā piekrita kratīšanai Ādamsona dzīvesvietā, viņa aizturēšanai, apcietināšanai un citu drošības līdzekļu piemērošanai. Valsts drošības dienests operatīvās darbības Ādamsona dzīvesvietā turpināja visu ceturtdienu līdz aptuveni pulksten diviem naktī. Pēc tam Saeimas deputātu aizveda uz izolatoru.

Nākamajā dienā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēma Ādamsonam kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu. Apcietinājums piemērots vēl kādai personai. Abiem apcietinātajiem ir piemērots aizdomās turētā statuss.

Vēlāk kļuva zināms par otru aizturēto šajā spiegošanā krimināllietā – tas ir kāds Krievijas pilsonis.

Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija liecina, ka uz Ādamsonu krīt aizdomas par informācijas nodošanu Krievijai pēdējo četru gadu laikā. LTV rīcībā esošā informācija arī liecina, ka Valsts drošības dienestam (VDD) attiecībā uz Ādamsonu ir aizdomas par 43 epizodēm.

Neoficiāli zināms, ka Ādamsons nodevis gan publiski pieejamus dokumentus – dažādus likumu grozījumus, informāciju par armijas iepirkumiem un budžetu, gan sniedzis ziņas pēc valsts austrumu robežas apmeklēšanas, informējis par Baltijas asamblejas nostāju pret "Nord Stream 2". Tāpat, saskaņā ar neoficiālu informāciju, ziņu nodošanai viņš izmantojis savu parlamenta datoru. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti