Tiesa atkal atliek «Vienotības» sūdzību par KNAB piemēroto sodu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien, 14.oktobrī, līdz decembrim atlika partijas "Vienotība" sūdzības izskatīšanu saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) noteikto sodu par vēlēšanu kampaņas izdevumu griestu pārsniegšanu.  

"Vienotības" sūdzības izskatīšana tiesā atlikta līdz 8.decembrim, jo partijas pārstāvis advokāts Lauris Leja gribēja tiesā pieaicināt vairākus lieciniekus.

Tiesa šo lūgumu gan apmierināja daļēji un nolēma pieaicināt četrus lieciniekus – Saeimas deputātus Viktoru Valaini un Jāni Upenieku, kā arī deputāta kandidātu Madaru Lasmani un reklāmas speciālistu Kārli Gudoni.

Saskaņā ar tiesas sēdē pausto, uz Gudoni  KNAB ir norādījis kā uz personu, kura ir organizējusi reklāmas izvietošanu.

Advokāts Leja Latvijas Radio paskaidroja, ka vēlas šos cilvēkus uzklausīt tiesā, jo viņam nav pārliecības, kas tas, kā viņu paskaidrojumi ir atreferēti KNAB rakstītajā administratīvā pārkāpuma protokolā, atbilst tam, ko viņi patiesībā ir domājuši.

Nākamās tiesas sēdes šajā lietā paredzētas 8. un 9.decembrī. Pēc tam nākamā sēde nepieciešamības gadījumā varētu būt tikai janvāra vidū, jo Leja dosies garā ceļojumā.

Jau vēstīts, ka tiesa jau oktobra sākumā atlika „Vienotības" sūdzības skatīšanu, jo partijas pārstāvis uz tiesu neieradās, iepriekš nepaziņojot iemeslus.

Tāpat ziņots, ka par finanšu pārkāpumiem 12.Saeimas vēlēšanu kampaņā KNAB sodījis sešas partijas, tostarp arī "Vienotību", kurai izrādījusies sarežģītākā situācija. KNAB trešo personu apmaksātos reklāmas materiālus par vairākiem kandidātiem atzina par „Vienotības” tēriņiem 12.Saeimas vēlēšanu kampaņā.

Trešo personu kampaņās aģitēts par Valaini, Upenieku, kā arī Dzintaru Zaķi un Vilni Ķirsi.

Ņemot vērā panākumus 12.Saeimas vēlēšanās, „Vienotība” no šī līdz 2018.gadam ir tiesīga no valsts budžeta saņemt 140 000 eiro gadā. Likums nosaka, ka šo finansējumu partijas drīkst izlietot gan ikdienas izdevumiem, piemēram, telpu īrei, sakaru pakalpojumiem, darba algām, gan politiskajai aģitācijai.

Tomēr finansējuma izmaksa tiek pārtraukta, kad stājas spēkā KNAB lēmums piemērot sodu par kādu partiju finansēšanas pārkāpumu. Piemēram, par deklarācijā nenorādītiem darījumiem vai ziedojumiem, kuru summa pārsniedz 36 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt