Tiesa atjauno pārbaudes lietu par Godmaņa iespējamo sadarbību ar VDK

Rīgas rajona tiesa atjaunojusi izskatīto pārbaudes lietu par Ivara Godmaņa sadarbības faktu ar Valsts drošības komiteju (VDK), informēja tiesā. Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad nav izdevies noskaidrot lietas atrašanās vietu.

Jūrmalas pilsētas tiesas pārstāve Kristiāna GrosfogeleZane Mače

  Tiesā norādīja, ka 2017. gada 3. oktobrī Rīgas rajona tiesā saņemts Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas iesniegums, kurā lūgts iepazīties ar Jūrmalas pilsētas tiesā 1998. gadā izskatīto pārbaudes lietu Nr.103/98 par Ivara Godmaņa sadarbības fakta ar Valsts drošības komiteju konstatēšanu.

  Tiesa, sagatavojot atbildi uz minēto iesniegumu, konstatēja, ka atbilstoši saņemtās korespondences uzskaites žurnālam par 1998.gadu, pārbaudes lieta saņemta Jūrmalas pilsētas tiesā no Reabilitācijas un specdienestu lietu prokuratūras 1998. gada 11. augustā. Minētā lieta ir izskatīta tiesā, un 1998. gada 10. septembra tiesas spriedumā norādīts, ka Godmaņa sadarbības fakts ar VDK nav konstatēts.

  Ņemot vērā to, ka pārbaudes lietas materiāli tiesas arhīvā neatradās, Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāja šogad 26.oktobrī izdeva rīkojumu tiesā veikt dienesta pārbaudi, lai noskaidrotu meklētās lietas atrašanās vietu.

  Pabeidzot dienesta pārbaudi un izvērtējot pārbaudes laikā iegūto informāciju, secināts, ka nav izdevies noskaidrot lietas atrašanās vietu.

  Ņemot vērā pārbaudes rezultātus un to, ka tiesa ir izsmēlusi visas iespējas noskaidrot pārbaudes lietas atrašanās vietu, saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 383.pantu ir pamats izskatītās pārbaudes lietas materiālu atjaunošanai, pēc kā tie tiks nodoti  glabāšanai arhīvā.

  Pats Godmanis iepriekš pauda, ka par nozaudēto VDK tiesvedības lietu neko nezinot.

  3 komentāri
  Anonīms lietotājs 19754
  Ja Latviijā gribi būt neaizskarams tev jābūt oligarham vai politiķim =tad OK LV.
  arnolds purins
  Patiesiba jadabu visi roka, jo pie valsts varas esot, vini turpina genocidu. Mafija varena. Neiznicinama. Bezkauniga un varaskara.
  Inese M
  "Sakarā ar plašo sabiedrības interesi publicējam Ģenerālprokuratūras un Rīgas rajona tiesas atbildes par pazudušās, likumā "Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu" noteiktajā tiesas procesā izskatītas tiesas lietas par Ivara Godmaņa iespējamo sadarbību ar LPSR Valsts drošības komiteju meklēšanu. Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts arhīva 2745. fonds, kur atrodas šīs lietas prokuratūras uzraudzības lieta, saskaņā ar prokuratūras norādi nav brīvi pieejams zinātniskajai izpētes komisijai, tas ir pieejams tikai ar ģenerālprokurora atļauju. LPSR VDK zinātniskās izpētes komisija ir lūgusi ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeijeru sniegt šādu atļauju. Pagaidām šāda atļauja nav saņemta."
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti