Tiesa atcēlusi «Ir» izdevēja kontu apķīlāšanu strīdā ar administratoru Sprūdu

Rīgas apgabaltiesa šodien apmierināja žurnāla "Ir" izdevēja "Cits medijs" pieteikumu par prasības nodrošinājuma atcelšanu un atcēla izdevēja aktīvu apķīlāšanu 22 979 eiro apmērā strīdā ar maksātnespējas procesa administratoru Māri Sprūdu.

Kā paskaidroja tiesas preses sekretāre Inta Šaboha, tiesa šodien nolēma apmierināt "Cita medija" blakus sūdzību un tiesa atcēla Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas 12.septembra nolēmumu, ar kuru tika noraidīts pieteikums par prasības nodrošinājuma atcelšanu, un izlēma jautājumu pēc būtības.

Līdz ar to tiesa apmierināja izdevēja "Cits medijs" pieteikumu par prasības nodrošinājuma atcelšanu un atcēla prasības nodrošinājumu, kāds piemērots ar Centra rajona tiesas tiesneses 22.jūlija lēmumu, proti, apķīlāt tos maksājumus, kuri "Citam medijam" pienākas no trešajām personām, tajā skaitā naudas līdzekļus kredītiestādēs un citās finanšu institūcijās, apķīlāt "Cits medijs" piederošo kustamo mantu.

Lēmums nav pārsūdzams.

Jau ziņots, ka iepriekš Sprūds bija iesniedzis pieteikumu, vēloties palielināt morālā kaitējuma kompensācijas prasību par 12 900 eiro. Sprūds pieteikumā norādījis, ka žurnāla "Ir" raksts "Maksātnespējas ķēķis", ar kuru saistībā viņš iesniedzis tiesā prasību par goda un cieņas aizskaršanu, pieejams "Ir.lv" bez maksas un saite uz šo publikāciju ievietota sociālajā tīklā "Twitter". Sprūds norādījis, ka "Twitter" Latvijā lieto 129 000 iedzīvotāju, tāpēc viņš nolēmis morālā kaitējuma kompensācijas prasību palielināt par 12 900 eiro. Tagad prasības kopsumma sasniedz jau 35 879 eiro.

Paralēli prasības summas palielināšanai Sprūds attiecīgi iesniedza pieteikumu par prasības nodrošināšanu. Tiesa 14.augustā pieņēma lēmumu par prasības nodrošināšanas noraidīšanu. Rīgas apgabaltiesa 20.oktobrī noraidīja Sprūda blakus sūdzību par lēmumu noraidīt prasības nodrošinājuma pieteikumu, tādējādi nepalielinot summu, kuras vērtībā apķīlāti "Ir" aktīvi.

Kā ziņots, civillieta pēc Sprūda prasības par goda un cieņas aizskaršanu ierosināta jau 2012.gada decembrī, taču tiesa pusotra gada laikā joprojām nav sākusi tās izskatīšanu pēc būtības.

Savukārt Saeima iepriekš trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus Civilprocesa likumā, kas nepieļaus maksājumu apķīlāšanu prasībās, ja prasījums ir atlīdzība, kas nosakāma pēc tiesas ieskata. Tas attieksies arī uz goda un cieņas aizskāruma prasībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti