Panorāma

Daudzi žurnālisti nav sociāli aizsargāti

Panorāma

Kristīne Opolais neuzstāsies operas jubilejas koncertā

Ierēdne tiesā uzvar Kultūras ministriju

Tiesa atceļ Zvidriņai piemēroto disciplinārsodu

Administratīvā rajona tiesa apmierinājusi bijušās Kultūras ministrijas Valsts sekretāres Solvitas Zvidriņas prasību atcelt viņai piemēroto rājienu par nekvalitatīvu operas kapitāldaļas turētāja pienākumu pildīšanu. Spriedums stājies spēkā, bet ministrija nekādus komentārus nesniedz.

Pirms diviem gadiem Ziemassvētku priekšvakarā kultūras ministre Žanete Jaundzeme-Grende paziņoja, ka nolēmusi ierosināt pret nu jau bijušo ministrijas valsts sekretāri Solvitu Zvidriņu disciplinārlietu. Par ierosinātās lietas izmeklētāju tika noteikta pati ministre.

Ministre uzskatīja, ka Zvidriņa, būdama arī Latvijas Nacionālās operas kapitāldaļu turētāja, nav pienācīgi uzraudzījusi operas finansiālo darbību. Pirms vairāk nekā gada Zvidriņai tika piemērots disciplinārsods – rājiens.

Savukārt administratīvā rajona tiesa Zvidriņas prasību apmierinājusi un disciplinārsodu atcēlusi. Tiesa konstatējusi, ka tieši Zvidriņas darbības laikā samazinājušās operas parādsaistības. Spriedumā arī teikts, ka ministrija, lemjot par valsts sekretāres sodīšanu, nav ņēmusi vērā faktu, ka viņa vairāk nekā gadu atradās bērna kopšanas atvaļinājumā. „Ja mēs negribam padarīt operu par elitāru mākslu, tad valsts subsīdijas ir nepieciešamas,” uzsver Zvidriņa.

Ministrijas valsts sekretāre īsi pirms disciplinārsoda piemērošanas, saprotot, ka ar ministri nevarēs sastrādāties, atstāja darbu un tika pārcelta uz Valsts reģionālās attīstības aģentūru, kuras direktore viņa tagad ir.

Kultūras ministre Žanete Jaundzeme-Grende no jebkādiem komentāriem otrdien atteicās.

Uz tiesas sēdi, kurā tika skatīta Zvidriņas prasība, Kultūras ministrijas pārstāvis nebija ieradies. Ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos skaidroja, ka ņemot vērā to, ka pieļauti procesuāli pārkāpumi un ka Zvidriņai piemērotais disciplinārsods izbeidzies jau šā gada 27.aprīlī un viņa skaitās disciplināri nesodīta, kā arī lai papildus netiktu noslogota tiesa, Kultūras ministrija neuzskatīja par lietderīgu turpināt šo tiesvedību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti