Panorāma

Spriež par bērnu psihoneiroloģiskās aprūpes uzlabošanu

Panorāma

Eksperti: atmazgājot naudu, Latvija nekļūs par mazo Šveici

Apcietināts atstādinātais bērnunama direktors Juris Boķis

Tiesa apcietina atstādināto bērnunama «Līkumi» direktoru Juri Boķi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ceturtdien, 15. februārī, agrā rīta stundā tika aizturēts bijušā bērnunama "Līkumi", tagadējā ģimenes atbalsta centra "Saulstari" no amata atstādinātais direktors Juris Boķis. Izmeklētāji secinājuši, ka Boķa rīcībā saskatāma pretdarbība, kas varētu kaitēt izmeklēšanai. Pēcpusdienā tiesa viņam piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Bija paredzēts, ka atstādināto bērnunama direktoru pēcpusdienā konvojs atvedīs uz tiesas sēdi un tiesa lems, vai viņam piemērojams apcietinājums. Taču tiesas sēde notika bez aizdomās turamā. No policijas iecirkņa Boķis tika nogādāts Jelgavas slimnīcā, jo pēkšņi radās veselības problēmas. Jelgavas slimnīcas palātā Boķi apsargā vismaz divi policijas darbinieki.

Tikmēr Jelgavas tiesā Boķi pārstāvēt bija ieradušies divi aizstāvji. Tiesas sēde bija slēgta, žurnālisti tajā netika ielaisti. Procesa virzītāji lūdza izmeklēšanas tiesnesi atstādinātajam bērnunama direktoram piemērot drošības līdzekli, kas saistīts ar brīvības atņemšanu.

"Izmeklēšanas laikā iegūti pietiekami pierādījumi, ka aizdomās turētais Juris Boķis veic pretdarbību kriminālprocesa mērķu sasniegšanai. Tas traucē pirmstiesas kriminālprocesu,"

skaidroja Zemgales tiesas apgabala prokurors Aivars Egle.

Izmeklēšanas tiesnese nolēma atbalstīt procesa virzītāja lūgumu sasirgušo Boķi paturēt apcietinājumā.

Jautāta, vai šis lēmums tiks pārsūdzēts, Jura Boķa aizstāve Dace Ozoliņa sacīja: "Lēmums tiks pārsūdzēts pēc iepazīšanās ar pilnu nolēmuma tekstu. Tas ir, 24 stundu laikā tiesa izgatavos pilnu nolēmumu, un tad aizstāvība spēs argumentēt savus argumentus un veikt tālākās darbības saistībā ar sūdzības iesniegšanu."

Pieņemto lēmumu ir iespējams pārsūdzēt, taču, ja tiesa to atstās spēkā, tad Boķim apcietinājumā būs jāgaida līdz brīdim, kad izmeklēšanas tiesnesis lēmumu pārskatīs. 

"Tas ir provizoriskais termiņš - divi mēneši, pēc kura izmeklēšanas tiesnesis lemj jautājumu par drošības līdzekļa - apcietinājuma turpināšanas nepieciešamību," skaidroja prokurors.

Iespējams, tuvākajā laikā apcietinātais bērnunama direktors no Jelgavas slimnīcas varētu tikt pārvests uz Olaines cietuma slimnīcu.

Boķim izvirzītas apsūdzības par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, izmantojot vardarbību bijušajā bērnunamā "Līkumi" Salas novadā, kā arī par valsts amatpersonas bezdarbību. Vairāk nekā divus gadus kriminālprocesā nenotika nekāda virzība, līdz to no Jēkabpils iecirkņa pārņēma  Zemgales rajona pārvalde Jelgavā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti