Tiesa aizliedz slēgt jaunus līgumus par Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukciju

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien, 1. martā, nolēmusi apmierināt būvnieku pilnsabiedrības "PMK un BBA" prasības nodrošinājumu un aizliegusi valsts AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) slēgt jaunus līgumus par Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukciju, portālu Lsm.lv informēja tiesā.

Būvnieki tiesā vērsās pēc tam, ka VNĪ februāra vidū nolēma izbeigt līgumu par būvdarbiem Rakstniecības un mūzikas muzejā. VNĪ šādi nolēma, jo uzskata, ka būvuzņēmējs - pilnsabiedrība "PMK un BBA” - nav veicis darbus līgumā noteiktā termiņā, nodarot būtiskus zaudējumus Latvijas valstij. Būvnieki solīja VNĪ lēmumu apstrīdēt, kas arī pagājušajā nedēļā izdarīts.

Būvnieki paziņojumā medijiem norāda, ka ar prasību tiesā būvnieks lūdza VNĪ paziņojumu par līguma vienpusēju izbeigšanu atzīt par nepamatotu un prettiesisku no tā izdošanas dienas, kā arī lūdza piedzīt samaksu par izpildītajiem darbiem. Vienlaikus ar prasības celšanu pilnsabiedrība lūdza tiesu piemērot prasības nodrošinājumu, portālu Lsm.lv informēja tiesā.

Pilnsabiedrības "PMK un BBA" pieteikumu par prasības nodrošinājumu tiesa apmierināja. Tādējādi VNĪ aizliegts slēgt jebkādus darījumu ar trešajām personām par līgumā, kā arī būvprojektā vai tā izmaiņās paredzēto būvdarbu izpildi. Tāpat VNĪ aizliegts pieprasīt naudas summu izmaksu, pamatojoties uz AAS "BTA Insurance Company" izsniegtajām polisēm.

Tiesā norāda, ka tās lēmums par prasības nodrošinājumu nav pārsūdzams. 

Tikmēr VNĪ paziņojumā medijiem atzīmē, ka nepiekrīt tiesas lēmumam, jo tas balstīts uz vienpusējiem pilnsabiedrības "PMK un BBA" argumentiem. Lai arī tiesā norāda, ka tās lēmums nav pārsūdzams, VNĪ pauž, ka tā izmantos savas likumā noteiktās tiesības un iesniegs tiesā pieteikumu par prasības nodrošinājuma atcelšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt