Tiesa aicina NEPLP neslēgt līgumus par jauniem kanāliem bezmaksas apraidē

Administratīvā rajona tiesa aicina Nacionālo plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) neslēgt līgumus ar konkursa par bezmaksas apraidi uzvarētājiem.

Kā liecina biznesa portāla "Nozare.lv" rīcībā esošais tiesas lēmums, Administratīvā rajona tiesa ir pieņēmusi SIA "Televīzijas kanāls Pro100TV" ("Pro100TV") pieteikumu par NEPLP konkursa rezultātu atcelšanu un nolēmusi ierosināt administratīvo lietu.

Kā atbildētājs tiks pieaicināta NEPLP. Savukārt konkursa uzvarētājiem AS "TV Latvija", SIA "Ogres Televīzija" un SIA "Vidzemes televīzija" noteikts trešās personas statuss.

Gan atbildētājs, gan trešās personas tiek aicinātas sniegt rakstiskus paskaidrojumus līdz 27.janvārim.

Tiesa arī nolēmusi lūgumu par administratīvā akta darbības apturēšanu izskatīt rakstveida procesā 2014.gada 3.janvārī. Līdz šai dienai ieskaitot NEPLP tiek aicināta neslēgt līgumus ar konkursa uzvarētājiem.

Kā ziņots, "Pro100TV" apstrīdēja NEPLP rīkotos konkursus par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajām televīzijām, kas nodrošinās bezmaksas apraidi visā Latvijā. Tiesā apstrīdēti visu trīs konkursu rezultāti, norādot gan uz pretendentu neatbilstību konkursu nolikumiem, gan nolikumu neatbilstību Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumam.

Piemēram, likumā noteikts, ka konkursā var piedalīties fiziskās personas un Latvijā, Eiropas Savienības dalībvalstīs un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs reģistrētas juridiskās personas vai fizisko un juridisko personu apvienības. Savukārt konkursu pielikumos teikts, ka tajos var piedalīties tikai juridiskas personas, kas ir reģistrētas Latvijā.

Pieteikumā tiesai teikts, ka konkursā par reģionālo raidījumu izveidi ir kritērijs, ka konkursā var piedalīties pretendents, kura iepriekšējā gada laikā veidotie raidījumi vismaz 50% ir ar reģionālo tematiku. Tādējādi esot pārkāpts vienlīdzības un samērīguma princips, jo citos konkursos nav prasīts, lai pretendenti iepriekšējā gada laikā būtu veidojuši bērnu un jauniešu vai informatīvi dokumentālos raidījumus. Līdz ar to tiek apgalvots, ka minētajā konkursā tika radīti labāki nosacījumi kanālam "Re:TV", kurš arī bija vienīgais pretendents un konkursā uzvarēja.

Pieteikumā tiesai arī apšaubīta konkursa uzvarētāju spēja nodrošināt nepieciešamo finansējumu un saturu, kā arī pausti citi apsvērumi, kādēļ konkursa rezultāti būtu atceļami un būtu nosakāms pagaidu nodrošinājums, neļaujot slēgt līgumus ar uzvarētājiem.

Jau ziņots, ka NEPLP bija izsludinājusi trīs konkursus par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajām televīzijām, kas nodrošinās bezmaksas apraidi visā Latvijā. Konkursi tika izsludināti, lai nodrošinātu informatīvi dokumentālo, reģionālās tematikas, kā arī bērnu un jauniešu raidījumu veidošanu komerciālos medijos bezmaksas apraidē. Konkursos bija pieteikušies seši pretendenti, kas iesniedza septiņus pieteikumus.

Konkursi tika rīkoti, jo no nākamā gada "Modern Times Group" kanāli LNT un TV3 nebūs bezmaksas apraidē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti