Panorāma

Veselības inspekcija aizver Ķīnas veselības centru

Panorāma

Demonstrē degvielas uzpildi

Ticīgie cer uz K.Gerharda atvainošanos

Ticīgie cer uz Gerharda atvainošanos par autoavāriju

Izskanējušas daudzas versijas par  vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda izraisīto autoavāriju Vecrīgā, kurā cietusi kāda veca kundze. Sociālos tīklus nav palicis nepamanīts bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna ieraksts, nosaucot bijušo partijas biedru par cūku.

Svētdien, trīs Vecīgas katoļu draudzes jau astoto gadu svinot Baznīcas svētkus, pulcējās uz tradicionālo dievkalpojumu Pils laukumā pie Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcas. Uz dievkalpojumu, ārā pie baznīcas bija ieradušies apmēram 300 cilvēku. Kādā brīdī cauri sanākušo pūlim, „Volvo” markas automašīna šķērsoja laukumu, cilvēki pašķīrās. Pēc tam tā brauca otru reizi, kad jau notika dievgalds, kura laikā cilvēki bija nometušies uz ceļiem.

„Viņam bija sava nostāja, ka mēs traucējam satiksmi, viņam ir tiesības braukt un šī ir vienīgā iela, kur viņš var aizbrukt uz mājām. neskatoties ne uz ko – te 200 cilvēku lūdzās uz ceļiem,” stāsta pasākuma apmeklētājs Sandijs Volinskis.

Braucēju uzrunāja pasākuma apmeklētājs Aigars Zelmenis: „Es viņam sacīju, ka te ir dievkalpojums. Viņš atbildēja, ka te dzīvo un tas ir vienīgais ceļš nokļūt mājās. Es nodomāju, ka, iespējams, mašīnā ir kādi cilvēki, kam ir grūtības pārvietoties vai kas nevar paiet. Bet izrādās, viņi visi izkāpj ārā no mašīnas, teciņus aiziet uz krastmalu, iekāpj taksī un aizbrauc tālāk.”

Pēc aculiecinieku stāstītā ministrs esot uzstājīgi vēlējies turpināt ceļu, bet, baznīcēnu apturēts, bijis spiests izkāpt no automašīnas. Tad arī atklājies, ka kādai sievietei mašīna traumējusi kāju. Dievkalpojuma dalībnieki uzskata, ka ministrs rīkojies neiecietīgi, aizskardams ticīgo jūtas un vēlāk  kaunināja viņus, ka tie nelaiž garām automašīnu.

„Normāli cilvēki sāktu ar atvainošanos šādā gadījumā. Es biju klāt, kad izrādījās, ka kādai sievietei uzbraukt uz kājas. Viņa klusiņām tika novesta malā. Biju klāt, kad ministrs piegāja pie viņas. To atvainošanos nedzirdēju. Dzirdēju: „Nu, ko tad mēs te sēžam, brauksim uz slimnīcu.” Izrādījās bija izsaukta ātrā palīdzība, kas pēc nepilnas minūtes ieradās,” stāsta Aigars Zelmenis.

Sociālajos tīklos agrākais tieslietu ministrs Jānis Bordāns, savu bijušo partijas biedru pat nosaucis par cūku par šādu rīcību. Bordāns to nenožēlo. Viņš skaidro, ka sanākušo vidū bijis viņa dēls ar vecvecākiem. „Jebkuram normālam cilvēkam vajadzētu reaģēt uz to, ka notiek kaut kāds pasākums. Jebkurš ir pelnījis cieņu. Ja tas notiek Vecrīgas centrā, cilvēkam ar normālu apziņu būtu vienkārši jārespektē tas,” saka Bordāns.

Pats ministrs uzsver, ka pa ceļa braucamo daļu mēģinājis  apbraukt cilvēku grupu, kurai bijuši iebildumi: „Es vienkārši braucu pa braucamo daļu atbilstoši likumiem. Jā, sieviete bija uz braucamās daļas. Es šādu gadījumu, ka viņa būtu kaut kur pakļuvusi vai cietusi, neesmu redzējis. Neredzēju, ka es būtu izdarījis šādu traumu.”

Pasākuma rīkotāji norāda, ka Svētās Mises svinēšana pie Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcas un procesija pa vairākām Vecrīgas ielām bija saskaņota ar Rīgas domi. Incidenta brīdī Kārtības policija nebija klāt, tā pievienojusies vēlāk, kad jau sākusies skaidrošanās.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt