Tezē tikšanās rīkotāji: ir noticis brīnums, gandrīz visiem 15 tūkstošiem dalībnieku atrastas viesģimenes

Pēdējās dienās izdevies atrast viesģimenes gandrīz visiem 15 tūkstošiem jauniešu, kas gada nogalē sabrauks Rīgā uz ikgadējo Tezē Eiropas jauniešu tikšanos.

Vēl pirms divām nedēļām trūka naktsmāju deviņiem tūkstošiem viesu, bet galu galā sporta zālēs būs jānakšņo tikai pāris simtiem Tezē jauniešu, tā Latvijas Radio pastāstīja Eiropas jauniešu tikšanās Mediju centra koordinatore Gunta Ziemele:

 „Latvijas un Rīgas iedzīvotāji tiešām ir atvēruši savas durvis un sirdis un snieguši milzīgu palīdzību, ka gandrīz visi 15 tūkstoši dalībnieku dzīvos viesģimenēs. Tas ir fantastisks rādītājs! Ir bijis ļoti maz valstu, kur gandrīz visi var dzīvot ģimenēs. Tikai kādi pāris simti nakšņos skolās. Un šis brīnums nav noticis, tikai pateicoties kristīgajai sabiedrībai. [Uzņēmēju vidū] ir ļoti daudz cilvēku, kuri nav saistīti ar draudzēm. Vairākās baznīcās ir pat vairāk nekā puse cilvēku, kuri nepieder draudzei, bet dod vietu šiem viesiem. Mēs esam ļoti pateicīgi par šo brīnumu, kas patiešām ir noticis. Ja vēl pirms divām nedēļām mēs tiešām bažījāmies, kā nu būs, jo bija nepieciešami vēl deviņi tūkstoši vietu, tad tagad gandrīz visiem ir vietas!”

Eiropas jauniešu tikšanās Mediju centra koordinatore Gunta Ziemele

  Tezē Jauniešu tikšanās Rīgā ilgs no 28.decembra līdz 1.janvārim. Tezē ir ekumēniska kopiena ar izcelsmi Francijā, kas jau vairāk nekā 30 gadu rīko Jaungada tikšanās dažādās Eiropas pilsētās. Tās parasti apmeklē tūkstošiem jauniešu no dažādām kristīgajām konfesijām, un Tezē tradīcija paredz rast viņiem naktsmājas pie vietējiem ļaudīm, tā labāk palīdzot iepazīt viņu dzīvi un dibināt jaunus kontaktus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti