Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Tērvetes skolas ēka atgriežas pašvaldības īpašumā

Tērvetes skolas ēka atgriežas pašvaldības īpašumā

Pirms pieciem gadiem kā pašvaldībai nevajadzīga tika pārdota Tērvetes pamatskolas ēka, tomēr pircēja iecere par viesu namu neīstenojās, un 19. gadsimtā būvētā ēka atkal nonākusi pašvaldības īpašumā.

Kā mācību iestāde Tērvetes pamatskola beidza pastāvēt 2014.gada 27.jūlijā. Jau tā paša gada 9.oktobrī, tā tika pārdota izsolē par 51 326 eiro, kas pilnībā bija jāsamaksā piecu gadu laikā, tomēr ar nomaksu negāja kā plānots un uz 26.septembri parāda saistības kopā ar soda procentiem sasniedza 43 538, 48 eiro, un pašvaldība nolēma skolas ēku pārņemt atpakaļ savā bilancē.

"Izvērtējot esošo situāciju, mēs esam konstatējuši, ka šāds stāvoklis tā kā nevarētu turpināties, jo mūsu pircējs, kas šo skolu iegādājās nonācu finanšu grūtībās, un tas process arī apstājās," skaidro Tērvetes novada domes priekšsēdētāja Dace Reinika.

"Pašvaldība nekādu naudu neiegulda. Pašvaldība pārņem šo ēku pilnībā par velti, un papildus pašvaldība ir ieguvusi arī aptuveni 20 000 eiro. Līdz galam process vēl nav noslēdzies, vēl zemesgrāmatā nav ierakstīts, bet līgumi ir parakstīti, un es domāju, ka tas lielākais darbs ir izdarīts," norāda Tērvetes novada domes jurists Ivars Gorskis.

Seno skolu bija iecerēts pārvērst par viesu namu. Šāds projekts arī esot izstrādāts un būvvaldē apstiprināts, bet vienu ēkas daļu jau līgumā bija paredzēts atstāt pašvaldības rīcībā novadpētniecības krātuves izveidei. Šajās trīs telpās saimnieko pensionātā skolotāja Māra Erdmane, kas šeit apkopojusi materiālus gan par Tērveti, gan vēsturisko skolu, kurā reiz mācījusies arī rakstniece Anna Brigadere.

"Anna Brigadere 1871. gadā, kad skolai bija tikai divi gadiņi, sāka šeit mācības. Šovasar skolai nosvinējām 150. jubileju. Šai ēkai, jo pirms tam skola bija "Sprīdīšos"," stāsta novadpētniecības krātuves vadītāja Māra Erdmane.

Darbs ar vēsturisko vērtību saglabāšanu un skolotājas augstā atbildības sajūta ļāvusi nepasliktināt arī visas ēkas kopējo stāvokli. Tomēr pašvaldības darbības nodrošināšanai ēka neesot nepieciešama, tāpēc tikšot veikts jauns novērtējums, un jau pavasarī tā atkal varētu nonākt izsolē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt