Dienas ziņas

«Maxima» vadības izteikumi šokē sabiedrību

Dienas ziņas

Autoavārija Viļānu novadā astoņas stundas bloķē maģistrāli

Tērvetes novadā sākta skolu reorganizācija

Tērvetes novadā sākta skolu reorganizācija

Kopš 2009. gada Latvijā reorganizētas 142 mācību iestādes. Nākamajā mācību gadā nepietiekamā bērnu skaita dēļ tām pievienosies arī divas Tērvetes novada pamatskolas. Ar prātu vecāki saprot, ka četru skolu uzturēšana, kurās mācās 320 bērni, mazajam novadam ir liels finansiāls slogs, bet emocionāli tās nav vieglas pārmaiņas.

Bukaišu pamatskolas lielākajā klasē solos šodien sēž nevis skolēni, bet vecāki. Tērvetes novada dome pieņēmusi lēmumu, ka mazā skolēnu skaita dēļ Bukaišu pamatskola tiek apvienota ar Augstkalnes vidusskolu. Tas, vai Bukaišos paliks struktūrvienība ar pirmskolas un 1.-4. klašu skolēniem, jāizlemj vecākiem.

Bet 6.-9. klašu bērnu vecākiem nav arī šādas izvēles. Un emocionāli tas ir ļoti smags brīdis. Daudzi arī bažījās, ka pagasts, kurā jau šobrīd deklarēti vien ap 700 iedzīvotāju, tādejādi paliks vēl tukšāks, un, aizejot uz lielākajām skolām, cietīs arī izglītības kvalitāte.

"Ir kontakts ar skolotājiem, ir kādas problēmas, es varu atbraukt, parunāt. Es zinu, kas par skolotāju, pati mācījos, viņi mani mācīja, es viņus pazīstu, es varu ar viņiem brīvi parunāt," TV Spektrs ar savu pieredzi dalās trīs skolēnu mamma Kristīne Vjatere.

Satraukums valda arī skolotāju vidū, jo pieņemtais modelis, neatkarīgi no tā, vai Bukaišos paliks struktūrvienība vai nē, paredz Augstkalnes vidusskolu izveidot teju no jauna. Ar jaunu reģistrācijas numuru un darbiniekiem.

"Deputāti ilgi vērtēja, kā attiekties vienlīdzīgi pret visiem novada skolotājiem un darbiniekiem, un līdz ar to šis reorganizācijas process jau pēc savas būtības un likuma nosaka, ka apvienošanas rezultātā notiek šī novērtēšana atbilstoši darba likuma 108. pantam," skaidro Tērvetes novada domes priekšsēdētāja (ievēlēta no vēlētāju apvienības) Dace Reinika. 

Vienoti kritēriji, pēc kādiem šādos gadījumos izvērtētē pedagogus, valstī neesot izstrādāti, tāpēc līdz aprīlim tos izstrādās novada dome. Pēc līdzīga modeļa uzsākta arī Tērvetes un A.Brigaderes pamatskolu reorganizācija.

Šajā mācību gadā visās četrās Tērvetes novada skolās kopā mācās 320 skolēni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti