Tērvetē par iecerētajiem grozījumiem mērķdotācijām skolotājiem valda atturība

Lauku un mazo skolu skolotāji par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ieceri veikt grozījumus mērķdotāciju sadalē skolotājiem vērtē ar vārdiem „ar vienu roku dod, ar otru ņem atpakaļ”. Tādu viedokli izsaka arī Tērvetes novada pedagogi.

Paredzēts, ka mazo skolu atbalstam tiks piemērots lielāks koeficients, bet vienlaikus, lai pedagogs saņemtu pilnu darba algas likmi, novados vairs nepietiks ar astoņiem bērniem klasē. Tērvetes novadā ir četras skolas, kurās kopā mācās nedaudz vairāk kā 300 audzēkņu, un provizoriski aprēķināts, ka pie šādiem nosacījumiem skolas zaudē astoņas pedagogu likmes.

Tērvetes pamatskolas skolotāji gatavojas jaunajam mācību cēlienam, bet par to, cik saņems par darbu jaunajā mācību gadā, skaidrības nav. Lai gan no medijiem dzirdēts, ka dažus latus varētu pielikt, skolotājas vien nosmej - visas reformas mazo skolu pedagogiem nes tikai algas samazinājumu. „Es negribu minēt, kad valdība piešķirs. Tad jau varēs redzēt, ko varēs sarēķināt, bet manas prognozes ir diezgan pesimistiskas. Bērnu skaits mums droši vien samazināsies salīdzinoši ar pagājušo gadu, kad bija apmēram 75 skolnieki. Tagad es domāju būs kaut kur līdz 70, un līdz ar to piešķirtā nauda būs mazāka,” norāda matemātikas skolotāja Māra Erdmane.

„Nezinu par algu. Man liekas, ka mēs vispār nedomājam. Mēs priecājamies, ka vēl būs darbs un varēsim strādāt,” jau tiešāk nosaka latviešu valodas skolotāja Lolita Baltā.

Grozījumi mērķdotācijas sadales principos paredz, ka mazo skolu atbalstam no 1. septembra koeficents tiks palielināts no 0,75 uz 1. Tomēr ar otru roku nauda atkal tiek atņemta. „Protams, ja mums ļoti noteicošs faktors ir bērnu skaits skolās, un, ja arī palielinās skolēnu skaits uz vienu likmi, tad tas nozīmē, ka mūsu novadā, šobrīd es varbūt ne 100% precīzi varu pateikt, bet vidēji rēķinot - kādas astoņas likmes būs mīnusā, salīdzinot ar pagājušo mācību gadu,” bilst Tērvetes novada izglītības darba koordinatore Inita Roze.

Tas gan nenozīmē, ka astoņi pedagogi tiks atlaisti. Lai nodrošinātu mācību procesu, maciņš būs jātver pašvaldībai. Tērvetes novada vadītāja, kura pati ir pedagoģe un neilgu brīdi pavadījusi arī varas gaiteņos, bilst, ka tā ir netieša norāde pašvaldībām, pa kādu ceļu iet. „Nu, saprotiet, arī tur augšā, nav jau neviens tāds pašnāvnieks, lai pateiktu  -mēs likvidējam vai mēs kādā veidā... tas arī viss ir caur kaut ko, ka ir jāsaprot kā būs,” pauž Tērvetes novada domes priekšsēdētāja Dace Reinika.

Pašlaik Tērvetes novadā ir trīs pamatskolas un viena vidusskola, kurās kopā jaunajā mācību gadā zinības apgūs 326 audzēkņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti