Terehovas kukuļu lietā vienam muitniekam piespriež nosacītu cietumsodu (precizēts)

Terehovas muitnieku kukuļņemšanas lietā Ekonomisko lietu tiesa apstiprināja apsūdzētā un prokurora vienošanos par sodu, paredzot divarpus gadus nosacītu cietumsodu ar pārbaudes laiku uz trim gadiem un bez mantas konfiskācijas.

Aprīļa sākumā tiesībsargājošās iestādes vērienīgā operācijā Terehovas muitas kontroles punktā aizturēja 29 amatpersonas, no kurām 21 tika atzīta par aizdomās turēto. Prokuratūra uzsāka četras krimināllietas, tajās kopumā 20 muitniekiem celtas apsūdzības par kukuļņemšanu. Ar tiesībsargājošajām iestādēm sadarbojās pieci muitnieki.

Precizēts Vilnim Strupulim noteiktais sods.

Piektdien, 17.decembrī, Ekonomisko lietu tiesa apstiprināja apsūdzētā – vecākā muitas uzrauga Viļņa Strupuļa – un prokurora vienošanos par sodu, paredzot muitniekam divarpus gadus nosacītu cietumsodu ar pārbaudes laiku uz trim gadiem un bez mantas konfiskācijas. Kā arī viņam ir liegtas tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatu uz trim gadiem.

Apsūdzētais iepriekš nebija sodīts.

Par vienošanos tiesas sēdē stāstīja prokurors Kaspars Andruškins: “Nosakot sodu Strupulim, ir jāņem vērā viņa loma noziedzīgā nodarījuma nodarīšanā. Kā arī tas, ka viņš nozieguma izdarīšanā ir vaļsirdīgi atzinies un izdarīto nožēlo. Tāpat nozīmīgs apstāklis ir tas, ka Strupulis jau no kriminālprocesa uzsākšanas dienas ir aktīvi veicinājis noziedzīgā nodarījuma atklāšanu, izmeklēšanu, sadarbojies ar tiesībsargājošo iestāžu amatpersonām, tajā skaitā sniedzot vispusīgas liecības par notikušo.”

Strupuļa dzīvesvietā izņēma kopumā noziedzīgi iegūtus 3500 Krievijas rubļus, kas ir aptuveni 42 eiro. Apsūdzībā norādīts, ka kopējā kukuļņemšanas summa visiem muitniekiem bijusi 1615 eiro un 500 Krievijas rubļi. Pārējiem apsūdzētajiem tiesas sēdes paredzētas jau nākamgad.

KONTEKSTS:

Šogad aprīļa vidū VID izmeklētajā kriminālprocesā aizdomās par korupciju Terehovas muitas kontroles punktā tika aizturētas 29 amatpersonas, no kurām 21 atzīta par aizdomās turēto. Krimināllieta pret vienu personu prokuratūrā izbeigta cilvēka nāves dēļ, Aizdomās turētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Terehovā uz Latvijas–Krievijas robežas atrodas robežkontroles punkts un muitas kontroles punkts.

Jau iepriekšējos gados tiesībsargājošās iestādes par dažādiem nodarījumiem aizturējušas šo punktu robežsargus un muitniekus. Skaļākā aizturēšana notika pirms aptuveni 14 gadiem. Toreiz tiesībsargājošās iestādes par dažādiem noziegumiem aizturēja vairākus desmitus muitnieku, robežsargu, policistu un privātpersonu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt