1:1

Jura Rubeņa novēlējums simtgadē

1:1

1:1 Gundars Rēders: Ieva Jaunzeme

1:1 Gundars Rēders: Juris Rubenis

Teologs Juris Rubenis: Sabiedrība var mainīties, ja katrs sevī mainīsies

Ja mums nepatīk tas, kāda ir mūsu sabiedrība, pārmaiņām jānotiek vispirms mūsos pašos, LTV raidījumā “Viens pret vienu” pauda teologs, skolotājs, rakstnieks Juris Rubenis.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas mēs esam izgājuši cauri noteiktajai attīstībai, un lielāka brīvība ļauj izpaust pašam sevi, ko nebrīvās sabiedrībās nevar darīt, bet tas nozīmē arī savā ziņā uzdurties savām robežām.

Kad cilvēki sevi izpauž un nonāk pie savām robežām, tas dažkārt var radīt vilšanos, “mēs uzduramies robežām un varam vainot citus”. Bet mums jātiek tālāk par savām robežām, norādīja Rubenis.

“Mēs varam dusmoties uz sabiedrību, bet tā nevar izpausties savādāka, nekā mēs esam, ja nepatīk sabiedrība un nepatīkam paši sev, jānotiek izmaiņām mūsos,” sacīja Rubenis.

Arī Saeimas vēlēšanu rezultātus viņš vērtēja kā cilvēku nepatiku pret to, ko viņi redz pa logu, bet vienkāršākais ir palūkoties uz āru un apsūdzēt pasauli, taču pārmaiņas var sākties pašos cilvēkos, “ja tikai manī kaut kas mainās, var mainīties sabiedrība”, sacīja Rubenis.

Viņš atzina, ka tas ir nepatīkamais visiem zināmais princips, “bet, to neatrisinot, mēs netiekam uz priekšu, jo no vienas vilšanās nonāksim pie nākamās, jo vilšanās būs”. 

Lielais stāsts ir pamanīt, kas mūs traucē veidot savādāku sabiedrību, pauda Rubenis.  

3 komentāri
Dainis Dobelis
Nez, vai tā ir taisnība, ka ļ. cien. Rubeņa k-ga lekcijas kurss maksā ap700 eur? Ja jā, tad katrs, jau nopelnījis nelietis var nopirkt papildus mācību, kā savu alkatību lētticīgiem caur goda vārdiem samelot. Parasts, pie patiesības sevi knapi turošs "muļķītis", jau to nevar atļauties. Vien vajadzīgs viens solis, lai īstenība netīri izmantota tiktu. Vien vajadzīgs viens solis, lai, nezinot, uz nelietības sola savu garu drāzt liktu.
Guntis Pauliņš
lieliska intervija ! vienīgi vajag pieņemt, ka ne visi var tā savu intelektu atvērt. būtu interesanti radzēt intervijas ar lietuviešu, igauņu, zviedru,poļu,uttt., domātājiem, kuriem ir svars sabiedrībā.
valdis freimantals
1993. gada 18. februāra naktī veiktais N O Z I E G U M S likvidēja demokrātiju Latvijā! Lasīt tuvāk interneta rakstā: www "Mosties, celies, strādā"!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti