Panorāma

Rīgas brīvosta vēl nesteidz atbrīvot L.Loginovu un A.Pečaku

Panorāma

Panorāma

Tekošie logi Stradiņa slimnīcas jaunajā korpusā salaboti

Tekošie logi Stradiņa slimnīcas jaunajā korpusā salaboti

Pirmdienas stipro lietusgāzi neizturējušie jumta logi Stradiņa slimnīcas jaunajā korpusā jau salaboti, un remontdarbi izmaksājuši dažus simtus eiro. Slimnīcas pārstāvis gan neuzskata, ka šī nepilnība liecina par celtniecības darbu kvalitāti kopumā.

Spēcīgā lietus laikā pirmdien, 18.septembrī, Stradiņa slimnīcas apmeklētāji un personāls pieredzēja, kā no jaunā korpusa griestiem tek ūdens. Pie vainas izrādījās trīs no jumtā iestrādātajiem virsgaismas logiem, kuru savienojuma vietas nebija izturējušas ūdens spiedienu.

“Runa ir par vairāku materiālu savienojuma vietu, kur vienkārši bija jāuzlabo, lai stipra vēja un lietus ietekmē ūdens neatrastu ceļu iekšpusē,” skaidroja pilnsabiedrības SBRE projekta vadītājs Valdis Koks.

“Šī ēka pirmo gadu sāk dzīvot, un ir tikai normāli, ka atklājas kaut kādas lietas, kas ir nedaudz jāuzlabo. Un šeit ir runa par to, kā būvnieks uz to reaģē un cik ātri novērš. Šodien tās trīs vietas jau ir novērstas, uzlabotas, un vēl četras, kuras, mūsuprāt, vajadzētu uzlabot analoģiski, mēs veiksim tuvākajās dienās,” sacīja Koks.

Remontdarbus garantijas ietvaros būvnieki veic par saviem līdzekļiem. Slimnīcas pārstāvis neuzskata, ka tekošie logi liecina par jaunās ēkas kvalitāti kopumā.

“Ēku mēs lietojam jau gandrīz pusgadu, un šī ir viena no pirmajām nepilnībām, kas ir parādījusies,” norādīja Stradiņa slimnīcas jaunās būvniecības daļas vadītājs Gundars Vārna.

Tikmēr zem jaunā korpusa un tam apkārt esošās teritorijas izbūvētā jaunā lietus ūdens kanalizācijas sistēma sevi esot pierādījusi pilnībā.

“Šo stipro lietu laikā, kas bija pirmdien, mums teritorijā nebija nevienas peļķes ap jauno ēku, kur izbūvēts pieslēgums jaunajai kanalizācijas sistēmai,” sacīja Vārna.

Pirmdien parādījās informācija arī par citām slimnīcā applūdušām telpām. Tā tiešām bijis, atzīst Stradiņa slimnīcas Infrastruktūras un uzturēšanas daļas vadītājs Jānis Zaķis, taču nevis jaunajā korpusā, bet vienā no vecajiem. Ūdens krājies uz plakanā jumta, un kādā brīdī sācis sūkties telpās,  gaitenī izveidojot ap centimetru augstu ūdens slāni.

“Esošā kanalizācijas sistēma nespēja tikt galā ar lielo ūdeni. Operatīvi tika savākts, bojājumu praktiski nav, vairāk ir tīrīšanas darbi un uzkopšanas darbi. Jau šajā gadā bija plānots šo posmu atjaunot, bet lietus mūs apsteidza nedaudz,” sacīja Zaķis.

Līgumu par šī korpusa kanalizācijas sistēmas atjaunošanu plānots parakstīt nākamnedēļ. Kopumā Stradiņa slimnīcas teritorijā atjaunošana vajadzīga vēl aptuveni 250 metriem maģistrālo kanalizācijas vadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti