Teju visās Latvijas upēs izgājis ledus, plūdi nav gaidāmi

Latvijas upes ir pārsvarā brīvas no ledus, ūdens līmenis tajās strauji nekāpj un šogad, visticamāk, izdosies izvairīties no plūdiem, pastāstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidroloģe Līga Klints.

Kurzemes un Zemgales upēs pali sākās jau februārī un ledus upēs nav jau sen. Arī Vidzemes un Latgales upes jau lielākoties ir brīvas no ledus. Ledus iešana gan turpinās Daugavā, taču tas ir plāns un nav paredzams, ka tas varētu izraisīt ūdens līmeņa celšanos.

“Ledus sega vēl ir saglabājusies dažās upēs, kas atrodas Vidzemes augstienē, Gaujas pietekās un Pededzē. Arī Gaujas augštecē iet rets ledus šorīt. Bet kopumā jāsaka, ka ūdens līmeņi ir zemi, jo ilgstoši bija atkušņi un ledus nav tik stiprs. Parasti, ledum ejot, ūdens līmenis Daugavā ceļas par aptuveni metru, tad šogad tā ūdens līmeņa celšanās ir bijusi, teiksim tā, diezgan maza,” norādīja Līga Klints.

Plūdi Latvijā nav gaidāmiRūdolfs Krieviņš

  Viņa apstiprināja – šogad, pateicoties laika apstākļiem, būs izdevies no plūdiem izvairīties.

  “Turpmāk tos maksimālos ūdens līmeņus galvenokārt noteiks tas, cik daudz nokrišņu būs. Bet saistībā ar ledu, kas parasti ir arī visbīstamākais, ledus sastrēgumi, tad tas ir maz iespējams,” skaidroja Klints.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti